Remont mostu w ciągu ul. Piastowskiej

W poniedziałek, 7 czerwca rozpocznie się remont mostu nad rzeką Rudawą w ciągu ul. Piastowskiej. W związku z pracami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Aby prace na moście wzdłuż ul. Piastowskiej przebiegły sprawnie, niezbędne jest jego zamknięcie – obiekt zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w nocy, z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca. Dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy: ul. Królowej Jadwigi, al. marsz. Ferdynanda Focha, al. Adama Mickiewicza, Czarnowiejską (ewentualnie ul. Władysława Reymonta). Ruch pieszych będzie prowadzony raz prawą, a raz lewą stroną mostu, z kolei ruch rowerowy ul. Emaus, Na Błoniach.

Wykonanie remontu mostu zostało skoordynowane z pracami jakie mają ruszyć w połowie czerwca br. na ul. Królowej Jadwigi (o tej inwestycji poinformujemy w osobnym komunikacie).

Roboty na moście potrwają do połowy sierpnia br. (przy czym wznowienie ruchu na moście planowane jest na początku sierpnia). W czasie remontu wymieniona zostanie izolacja płyty pomostu, renowacji poddana zostanie powłoka antykorozyjna konstrukcji stalowej i balustrad, przyczółki zostaną oczyszczone i naprawione, uwieńczeniem będzie położenie nowej nawierzchni jezdni. Koszt prac to ok. 470 tys. zł.W dniu 2 czerwca (środa) na ul. Piastowskiej, w godz. 14-18 będzie funkcjonował nasz punkt informacyjny. O remoncie zostały poinformowane także okoliczne szkoły oraz radni dzielnicowi.

DRUKUJ
POBIERZ