Remont mostu w ciągu Nowohuckiej

W środę (20 maja br.) rozpocznie się częściowy remont mostu przez rzekę Wisłę w ciągu ulicy Nowohuckiej – w związku z pracami obwiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Remont mostu będzie częściowy, ponieważ kilka lat temu w ramach bieżącego utrzymania dróg wymienione zostały chodniki oraz balustrady, teraz prace będą prowadzone w obrębie jego nawierzchni. Wymieniona zostanie izolacja oraz nawierzchnia mostu, pojawią się nowe wpusty, dylatacja oraz żelbetowa płyta pomostu. Zabezpieczona antykorozyjnie zostanie stalowa płyta pomostu. Prace pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września br.

Prace na moście będą podzielone na kilka etapów. W pierwszym etapie demontowane będą betonowe bariery w pasie rozdziału od strony Płaszowa, w drugim od strony Czyżyn. Roboty w ramach I i II etapu będą realizowane nocą z 20 na 21 maja br. (z środy na czwartek) i rozpoczną się ok. godz. 19. Na potrzeby tych prac wyłączone zostaną środkowe pasy obu nitek na długości ok. 60 m. Ruch pieszych bez zmian.

Po zakończeniu demontażu rozpocznie się trzeci etap – obiekt będzie remontowany po stronie południowej (kierunek Czyżyny). 21 maja br. (czwartek), w godz. 10:00 -13:00 wdrażany będzie projekt organizacji ruchu. Ruch zostanie przerzucony na jezdnię północną, po jednym pasie w każdym kierunku. Pasy ruchu w kierunku Czyżyn zostaną wyłączone na długości ok. 320 m. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie północnej. Prace będą prowadzone do sierpnia br.

 

 

W etapie czwartym – początek w sierpniu – obiekt będzie remontowany po stronie północnej (kierunek Płaszów). Ruch zostanie przerzucony na jezdnię południową, po jednym pasie w każdym kierunku. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie południowej.

W lipcu ubiegłego roku – wymieniana była dylatacja bitumiczna na wiadukcie w ciągu Nowohuckiej (tuż przed mostem) – były to prace niezależne od tych zaplanowanych obecnie – https://bit.ly/2yZrQrK.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ