Remont alei Kijowskiej na finiszu

Remont alei Kijowskiej rozpoczął się w połowie czerwca br. Prace są prowadzone na odcinku od Kazimierza Wielkiego do Wrocławskiej. Pora na ostatni etap – wymianę nawierzchni na tym fragmencie.

Aleja Kijowska – na odcinku od Kazimierza Wielkiego do Wrocławskiej – zyska nową nawierzchnię. Drogowcy zakończyli prace brukarskie, teraz czas na wymianę nawierzchni – w związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Roboty związane z wymianą nawierzchni jezdni rozpoczną się w piątek, 24 lipca br. ok. godz. 21:00 i potrwają do poniedziałku, 27 lipca br.*, w tym czasie:

  • Na al. Kijowskiej – na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wrocławskiej – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy o kierunku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wrocławskiej.
  • Dla pojazdów zostanie wyznaczony objazd do ul. Kazimierza Wielkiego – m.in. Wrocławską, Świętokrzyską, Sienkiewicza lub Wrocławską, Czyżewskiego, Głowackiego, Podchorążych.
  • Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji  miejskiej oraz lokalizacji wybranych przystanków autobusowych – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego. W piątek, 24 lipca (do końca dnia) – autobusy komunikacji miejskiej pojadą bez zmian – będą miały możliwość jazdy “pod prąd”. Od soboty, 25 lipca – autobusy komunikacji miejskiej pojadą tylko od Kazimierza Wielkiego w kierunku ul. Wrocławskiej, w drugą stronę po trasie wyznaczonej objazdem.

*Realizacja prac uzależniona od warunków pogodowych.

Koszt prac ok. 2,1 mln zł. Całość robót powinna zakończyć się w połowie sierpnia br.

Program nakładowy 2020 

 

DRUKUJ
POBIERZ