Przegląd remontów w dzielnicach (07-13.05)

W całym mieście można spotkać coraz więcej ekip zajmujących się remontami dróg. Przyjrzyjmy się zatem większym pracom zaplanowanym na kolejne dni maja.

Dzielnica II – Grzegórzki

W dzielnicy II trwa remont na ul. Filipa Eisenberga. Pracami objęty jest chodnik, miejsca postojowe oraz jezdnia, od ul. Grunwaldzkiej do końca ul. Eisenberga. Roboty potrwają do końca maja, a ich koszt to ok. 800 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

W Podgórzu Duchackim z kolei planowana jest wymiana nawierzchni jezdni na ul. Franciszka Karpińskiego. Prace powierzone przez dzielnicę rozpoczną się 10 maja i potrwają do 15 maja. Będę obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu. Koszt robót to 290 tys. zł.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

W dzielnicy XVIII rozpoczęły się natomiast pierwsze prace na ul. Stanisława Samostrzelnika. Remont w ramach programu nakładkowego dotyczy jezdni na odcinku ok. 500 metrów, od ul. Longinusa Podbipięty w kierunku ul. Podbagnie. Odnowiona zostanie też nawierzchnia niewielkiego sięgacza poniżej ul. Longinusa Podbipięty. Tam, z uwagi na brak konstrukcji jezdni oraz planowaną budowę kanalizacji – położona zostanie nawierzchnia z destruktu. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace zakończą się w połowie maja. Koszt remontu to 310 tys. zł. < Program nakładkowy 2021 >

DRUKUJ
POBIERZ