Przegląd remontów w dzielnicach (27.08-02.09)

Przełom sierpnia i września to intensywny czas dla drogowców. Remonty idą pełną parą. W najbliższych dniach kontynuowane będą rozpoczęte już prace, drogowców spotkamy jednak również w nowych lokalizacjach.

Dzielnica V – Krowodrza

Na początku przyszłego tygodnia (30 sierpnia)* planowane jest rozpoczęcie remontu chodników wzdłuż ul. Racławickiej. Pracami zostanie objęty odcinek od ul. Wrocławskiej do ul. Mazowieckiej. Z  prawej strony wyremontowany zostanie fragment do odnowionego już chodnika wraz z zatoką postojową, z lewej strony – chodnik na całej długości. Prace potrwają do końca października, a ich koszt to ok. 400 tys. zł.

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

W Dzielnicy XII drogowcy pracują już na ul. Alberta Schweitzera. Remontowany jest tam chodnik na fragmentach wskazanych przez Radę Dzielnicy. Prace powinny zakończyć się pod koniec przyszłego tygodnia.

Dzielnica XIII – Podgórze

W Podgórzu drogowcy wyremontują ul. Niwy. W pierwszym etapie (od poniedziałku, 30 sierpnia)* odnowiony będzie chodnik, później nawierzchnia jezdni. W trakcie prac lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca września. Koszt remontu to ok. 165 tys. zł.

Dzielnica XIV – Czyżyny

We wtorek, 31 sierpnia* planowane jest rozpoczęcie remontu parkingów na ul. Włodarczyka. Odnowione zostaną parkingi na przeciwko bloków nr 7, 8 i 9. W trakcie prac brak możliwości parkowania. Roboty potrwają do końca września, a ich koszt to ok. 280 tys. zł.

 

*Rozpoczęcie prac uzależnione od warunków pogodowych.

DRUKUJ
POBIERZ