Przegląd remontów w dzielnicach (25.11-01.12)

Zaglądamy na krakowskie drogi i sprawdzamy gdzie działają ekipy. Na ul. Jaśminowej, Makowskiego czy Sucharskiego planowane są prace bitumiczne, roboty te będą uzależnione od warunków pogodowych.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

W dzielnicy trwa modernizacja ul. Jaśminowej. Drogowcy zajmą się teraz wymianą nawierzchni – od poniedziałku, 28 listopada br. Na czas tych robót ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Dojazd do ul. Mieszka I/Kanonierów będzie możliwy ul. Dobrą.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych. Szczegóły w komunikacie: Modernizacja ul. Jaśminowej.

 

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W sobotę, 26 listopada drogowcy pojawią się na ul. Makowskiego. Nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od Stachiewicza do Łokietka, odnowiony zostanie też  fragment chodnika. W czasie prac – ruch jednokierunkowy na odcinku od Łokietka do Stachiewicza – przejezdność zachowana. Przy wymianie nawierzchni – połówkowe zamknięcie. Pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Roboty zakończą się w pierwszej połowie grudnia br., a ich koszt to ok. 500 tys. zł.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica X – Swoszowice

Drogowcy remontują chodnik na ul. Kolejarzy – odcinek w rejonie budynku stacyjnego. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu, głównie dla pieszych. Prace zakończą się na początku grudnia br., a ich koszt to ok. 80 tys. zł.

 

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

W dzielnicy dobiegają końca prace na ul. Edwarda Heila. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

W poniedziałek, 28 listopada drogowcy rozpoczną prace bitumiczne na ul. Sucharskiego. Do tej pory trwały tu prace brukarskie. Wymiana nawierzchni na odcinku od Złocieniowej w kierunku Szkoły Podstawowej nr 124 potrw mniej więcej tydzień. W czasie prac zmiany w organizacji ruchu: ruch wahadłowy, przejezdność zachowana.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych. Szczegóły w komunikacie: Modernizacja ul. Sucharskiego.

 

Z kolei 1 grudnia, czwartek, ekipy pojawią się na ul. Zalipki (koszt ok. 180 tys. zł) oraz ul. Pochwalskiego (koszt ok. 320 tys. zł). Oba remonty jezdni potrwają do połowy grudnia br. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu.

 

Dzielnica XV – Mistrzejowice

Dziś rozpoczęły się prace na ul. Popielidów. Szczegóły w komunikacie: Modernizacja ul. Popielidów.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ