Przegląd remontów w dzielnicach (20-26.08)

Kontynuujemy cykliczny przegląd remontów – zaglądając do kolejnych dzielnic. Drogowcy pracują w całym mieście. Sprawdźmy na jakich ulicach można ich spotkać.

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

Trwają prace na ul. Konwaliowej. Remontowana jest cała ulica. Roboty potrwają do końca sierpnia, a ich koszt to ok. 110 tys. zł.

Z kolei w poniedziałek, 23 sierpnia br. rozpocznie się remont nakładkowy na ul. Wielickiej. Nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od ul. Wolskiej do ul. Wlotowej (lewy pas). Prace powinny zakończyć się 25 sierpnia br. (środa). Koszt remontu to 300 tys. zł.

Dzielnica XIII – Podgórze

Pierwsze roboty wystartowały na ul. Kaczej w Podgórzu. Drogowcy odnawiają fragment od ul. Łanowej do ul. Mariana Batki. Położona zostanie nowa nawierzchnia, wyremontowane zostaną chodniki po obu stronach ulicy. Prace zakończą się na przełomie sierpnia i września. Koszt remontu to ok. 350 tys. zł.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

W Dzielnicy XVII rozpoczął się remont nawierzchni jezdni na ul. Węgrzynowickiej – bocznej. Występują lokalne utrudnienia w ruchu. Całość prac powinna zakończyć się do wtorku, 24 sierpnia. Koszt remontu to ok. 80 tys. zł.

Z kolei w nadchodzącym tygodniu (od 27 sierpnia br.) planowane jest rozpoczęcie prac na ul. Jarzębiny (od ul. Architektów do ul. Kocmyrzowskiej). Wyremontowana zostanie jezdnia oraz parking. Pojawią się lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca września, a ich koszt to ok. 500 tys. zł. Remont realizowany jest w ramach Programu Nakładkowego 2021.

Również w przyszłym tygodniu (26 sierpnia br.) drogowcy pojawią się na ul. Stanisława Łempickiego. Nawierzchnia jezdni zostanie odnowiona na całej ulicy. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do 3 września br. Koszt remontu to ok. 100 tys. zł.

 

DRUKUJ
POBIERZ