Przegląd remontów w dzielnicach (16-30.12)

Pomimo zimowych warunków, drogowcy tam gdzie mogą finalizują roboty.

W dzielnicy pierwszej (Stare Miasto) trwa remont chodnika na ul. Paulińskiej (ok. 325 tys. zł).

W dzielnicy czwartej (Prądnik Biały) drogowcy działają na ul. Kaczorówka (ok. 800 tys. zł, z Programu modernizacji dróg), trwa również remont pętli autobusowej Chełmońskiego (ok. 700 tys. zł).

W dzielnicy piątej (Krowodrza) drogowcy działają na fragmencie al. Słowackiego, pracami objęty jest fragment zniszczonego chodnika i asfaltu znajdującego się w pasie zieleni, przy Nowym Kleparzu, pomiędzy Długą a Śląską. Lokalizacja ta cechuje się dużym natężeniem ruchu – remont poprawi stan techniczny infrastruktury oraz jej estetykę, zwiększy komfort poruszania się pieszym. Prace tu potrwają mniej więcej tydzień (ok. 75 tys. zł). Zadanie w ramach Budżetu obywatelskiego – Rewitalizacja alei Słowackiego 4.0.

W dzielnicy szóstej (Bronowice) finalizowane są roboty na chodniku na ul. Armii Krajowej (ok. 700 tys. zł).

W dzielnicy siódmej (Zwierzyniec) drogowcy działają na ul. Kałuży (ok. 350 tys. zł, z Programu modernizacji dróg i chodników). 27 grudnia (wtorek) rozpoczęli roboty na fragmencie ul. Borowego (odcinek tłuczniowy w rejonie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Prace tu potrwają mniej więcej dwa tygodnie (ok. 500 tys. zł). Z kolei na ul. Michała Stachowicza ekipy pojawią się 28 grudnia 2022 r. (środa). Nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od placu Na Stawach do budynku nr 13. W trakcie robót – ruch wahadłowy. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych prace potrwają do końca roku.

W dzielnicy jedenastej (Podgórze Duchackie) trwa remont parkingów na ul. Wysłouchów (ok. 1 mln zł).

W dzielnicy dwunastej (Bieżanów-Prokocim) finalizowane są prace na ul. Sucharskiego (2,5 mln zł,  z Programu modernizacji dróg i chodników).

W dzielnicy piętnastej (Mistrzejowice) trwa remont parkingu przy ul. Jancarza i Wawelskiej (750 tys. zł).

DRUKUJ
POBIERZ