Przegląd remontów w dzielnicach (13-19.05)

Miesiąc maj przynosi drogowcom piękną pogodę, z której korzystają realizując remonty w kolejnych lokalizacjach w mieście. Jak co tydzień – sprawdzamy je dla was.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy w poniedziałek, 16 maja ruszą prace na ul. Narutowicza. Robotami objęty będzie fragment jezdni i chodnika (od zakrętu w kierunku ul. Bałtyckiej). Pojawią się lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca czerwca, a ich koszt to ok. 180 tys. zł.

Dzielnica V – Krowodrza

W dzielnicy od 12 maja trwa remont chodnika na ul. Rzecznej (po stronie zachodniej, prawa strona od ul. Mazowieckiej). W związku z pracami głównie zmiany dla pieszych, dla pojazdów miejscowe zawężenia jezdni. Remont potrwa do końca czerwca, a jego koszt ok. 270 tys. zł.

Dzielnica VI – Bronowice

W dzielnicy wczoraj rozpoczęły się roboty na ul. Księcia Józefa. W pierwszej kolejności prace przy ul. Gajówka, po ich zakończeniu drogowcy będą działać przy ul. Jodłowej. Zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego – Nowe chodniki dla Zwierzyńca i nie tylko… Prace związane z rekultywacją zieleni i założeniem nowych trawników wykona Zarząd Zieleni Miejskiej.

Koszt prac to 535 tys. zł, a ich zakończenie planowane jest na koniec września br.

Z kolei w środę, 18 maja  planowany jest remont chodnika na ul. Wiedeńskiej. Prace będą realizowane w dwóch etapach: pierwszy – od  ul. Zarzecze do końca ogrodzenia KS Bronowianka, drugi – od ul Prystora do ul. Popiela.

Pierwszy etap potrwa do końca czerwca, drugi do końca września br. Koszt remontu to ok. 638 tys. zł.

Dzielnica VIII – Dębniki

Drogowcy działają na ul. Rostworowskiego bocznej (przy budynku nr 11). Remont jezdni i miejscami chodnika potrwa do połowy czerwca br., a jego koszt to ok. 40 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Z kolei w poniedziałek, 16 maja ruszą prace na ul. Praskiej (sięgacz przy budynku nr 55).  Prace potrwają do końca czerwca br., a ich koszt to ok. 100 tys. zł. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Dzielnica IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki

Trwa remont chodnika na ul. Włodarskiej. Prace dotyczą odcinka pomiędzy ulicami Uroczą a Ferdynanda Kurasia (numery nieparzyste). Koszt zadania to ok. 70 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca maja br.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

W poniedziałek, 16 maja zaplanowane jest rozpoczęcie remontu na ul. Alfreda Dauna. Drogowcy zajmą się chodnikiem na odcinku od posesji nr 64 do ul. Malborskiej. Prace potrwają do końca czerwca br., a ich koszt to ok. 120 tys. zł.

Dzielnica XV – Mistrzejowice

Na środę, 18 maja drogowcy zaplanowali rozpoczęcie remontu na ul. Andrzeja i Józefa Załuskich. Prace będą dotyczyć jezdni wzdłuż bloków pod adresem: os. Oświecenia 41-43. Koszt robót to ok. 220 tys. zł. Remont zakończy się w drugiej połowie maja br. Prace realizowane są w ramach Programu modernizacji dróg.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

W dzielnicy trwa remont ul. Łazowej. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Wykonanie nakładki bitumicznej z podbudową na ul. Łazowej. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do końca maja br., a ich koszt to 340 tys. zł.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

W Nowej Hucie drogowcy wyremontują brakujący fragment ul. Klasztornej – od ul. Żaglowej do al. Jana Pawła II. Prace będą realizowane nocami (od ok. godz. 19:00) przy ruchu wahadłowym. Rozpoczęcie robót zaplanowane jest od 18 maja br.* Remont potrwa trzy noce. Koszt prac to ok. 315 tys. zł.

 

* O ewentualnych zmianach – poinformujemy w osobnym komunikacie.

DRUKUJ
POBIERZ