Przegląd remontów w dzielnicach (13-17.12)

Utrzymujące się niskie temperatury nie ułatwiają prac, ale drogowcy nadal działają w terenie.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy trwa remont ul. Smętnej. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do 17 grudnia, a ich koszt to ok. 300 tys. zł.

13 grudnia (poniedziałek) planowane jest rozpoczęcie remontu chodników wzdłuż ul. Mehoffera. Roboty potrwają do końca grudnia, a ich koszt to ok. 280 tys. zł. Tego samego dnia rozpoczną się prace na ul. Piaszczystej. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od pętli autobusowej (bez zmian dla komunikacji miejskiej) do końca ślepego odcinka ulicy. Roboty potrwają 2-3 dni. Ich koszt to ok. 150 tys. zł.

Z kolei na 17 grudnia (piątek) zaplanowane jest frezowanie nawierzchni jezdni na ul. Meiera – bocznej. Prace potrwają do soboty (18 grudnia), kiedy to układany będzie nowy asfalt.

Dzielnica X – Swoszowice

W dzielnicy, w poniedziałek, 13 grudnia drogowcy pojawią się na ul. Doktora Judyma (odcinek ok. 100 m od ul. Zakopiańskiej). Prace będą wykonywane przy zachowaniu przejezdności. Koszt remontu to ok. 170 tys. zł. Z kolei 14 i 15 października ekipy pojawią się na ul. Sawiczewskich (odcinek ok. 600 m od ul. Landaua). Tu również prace będą wykonywane pod ruchem, a ich koszt to ok. 300 tys. zł. Zadania są realizowane w ramach Programu nakładkowego.
Dzielnica XIII – Podgórze
W dzielnicy, 13 października (poniedziałek) rozpocznie się  remont na al. Powstańców Śląskich i  ul. Tischnera – szczegóły TUTAJ.
Dzielnica XVIII – Nowa Huta
W dzielnicy trwa remont ul. Giedroycia – szczegóły TUTAJ.
DRUKUJ
POBIERZ