Przegląd remontów w dzielnicach (11-17.06)

Ekipy drogowców pracują pełną parą – pogoda im sprzyja. Sprawdźmy gdzie już remontują, a gdzie będzie można je spotkać.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

W dzielnicy III trwa remont parkingu wzdłuż  ul. Kwartowej. W związku z pracami obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu – brak możliwości parkowania w miejscu robót. Remont potrwa do końca sierpnia, a jego koszt to ok. 400 tys. zł.

Dzielnica V – Krowodrza

W dzielnicy V w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca (pierwotny termin, 9 czerwca – został zmieniony) planowane jest rozpoczęcie remontu na ul. Chocimskiej (w ramach programu nakładkowego). W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się chodnikami, później nawierzchnią jezdni. Prace potrwają do końca lipca, a ich koszt to ok. 1,2 mln zł. W związku z pracami lokalne zmiany w organizacji ruchu. < Program nakładkowy 2021 >

Z kolei we wtorek, 15 czerwca – ekipy drogowców pojawią się na ul. Leopolda Staffa. Wystartuje remont nakładkowy tej ulicy. Pracami objęty będzie najpierw chodnik (od strony południowej, a także wzdłuż bloku nr 3), później jezdnia. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca lipca br. Koszt prac to ok. 400 tys. zł.

Dzielnica VIII – Dębniki

W dzielnicy VIII trwa remont na ul. Sodowej (chodnik i jezdnia na odcinku od Tynieckiej do Przełom). Prace potrwają do końca lipca, a ich koszt to ok. 170 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek, 14 czerwca ruszą prace związane z remontem nawierzchni jezdni na ul. Zachodniej bocznej, Stefana Starzyńskiego oraz Danusi Jurandówny. Remonty potrwają do końca czerwca, a ich łączny koszt to ok. 80 tys. zł. W czasie prac będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Dzielnica IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki

W dzielnicy IX trwa remont chodnika na ul. Uroczej. Zakres robót został rozszerzony, o pracach informowaliśmy w jednym z poprzednich tekstów – TUTAJ – obecnie toczą się po drugiej stronie ulicy. Ich zakończenie planowane jest na koniec czerwca br.

Dzielnica X – Swoszowice

W Swoszowicach na ul. Heleny Chanieckiej trwa remont nawierzchni jezdni (od ul. Dróżbackiej). Prace potrwają kilka dni – będą realizowane odcinkowo przy utrzymanym ruchu. Koszt remontu to ok. 150 tys. zł. W dalszej kolejności wyremontowana zostanie ul. Wypoczynkowa. Nową nawierzchnię zyska odcinek od ul. Borowinowej do ul. Kąpielowej. Koszt tego remontu to ok. 250 tys. zł.

Dzielnica XIV – Czyżyny

W dzielnicy XIV rozpoczął się remont ul. Nastrojowej. W związku z pracami obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca sierpnia, a jego koszt to ok. 450 tys. zł.

Dzielnica XV – Mistrzejowice

W dzielnicy XV trwają prace na ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego. Remontowana jest cała jezdnia oraz obustronne chodniki. Roboty prowadzone są odcinkowo, ruch pieszych odbywa się druga stroną ulicy. Planowany termin zakończenia prac to 10 sierpnia br., a ich koszt to ok. 400 tys. zł.

W Mistrzejowicach odnawiany jest też sięgacz na ul. Jadźwingów. Remont dotyczy istniejących miejsc parkingowych oraz jezdni wzdłuż bloku nr 17 na os. Piastów. W trakcie prac – zakaz wjazdu oraz parkowania wzdłuż bloku nr 17. Roboty powinny zakończyć się do 9 lipca br., a ich koszt to ok. 220 tys. zł.

 

DRUKUJ
POBIERZ