Przegląd remontów w dzielnicach (09-15.07)

Pogoda sprzyja drogowcom – w mieście realizowane są więc kolejne remonty. Sprawdźmy w jakich lokalizacjach realizują już naprawy oraz gdzie spotkamy ich w nadchodzącym tygodniu.

Dzielnica VI – Bronowice

12 lipca, poniedziałek rozpocznie się remont ul. Jadwigi z Łobzowa. Położony zostanie nowy asfalt, remontowany będzie też chodnik (na odcinku od ul. Adama Staszczyka do ul. Piastowskiej). Prace będą prowadzone przy utrzymanym ruchu. W trakcie wymiany nawierzchni – lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca sierpnia, a jego koszt to ok. 450 tys. zł.

Dzielnica VII – Zwierzyniec

W dzielnicy VII remontowany jest chodnik na ul. Księcia Józefa. Pracami objęty jest odcinek od budynku nr 165 do 185. Dojście do posesji jest zapewnione. Remont potrwa do końca lipca, a jego koszt to ok. 185 tys. zł.

Dzielnica VIII – Dębniki

W dzielnicy VIII trawa remont sięgacza ul. Skotnickiej (z nr na ul. Baczyńskiego). Prace potrwają do przyszłego tygodnia, a ich koszt to ok. 40 tys. zł. W poniedziałek, 12 lipca drogowcy pojawią się na ul. Henryka Barycza – przez mniej więcej tydzień będą wymieniać nawierzchnię jezdni – pojawią się lokalne zmiany w organizacji ruchu. Koszt prac to ok. 30 tys. zł.

16 lipca, piątek ekipy pojawią się na ul. Zdzisława Jachimeckiego, przez mniej więcej tydzień tu również będzie realizowana wymiana nawierzchni – lokalne zmiany w organizacji ruchu. Koszt remontu to ok. 80 tys. zł. Następnie 20 lipca, wtorek wymiana nawierzchni planowana jest na ul. prof. Jana Ślaskiego (I etap, II planowany w przyszłym roku). Koszt prac to ok. 110 tys. zł.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

Poniedziałek, 12 lipca to także termin rozpoczęcia remontu sięgacza na ul. S. Stojałowskiego (krawężniki i jezdnia). W związku z pracami lokalne zmiany w organizacji ruchu. Zadanie realizowane jest w ramach Programu nakładkowego. Prace potrwają do końca sierpnia, a ich koszt to ok. 250 tys. zł. < Program nakładkowy 2021 >

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

W poniedziałek, 12 lipca br. drogowcy pojawią się na os. Handlowym, gdzie wyremontowana zostanie jezdnia, fragment chodnika oraz parking. Pracami objęty będzie odcinek od bloku nr 1 do bloku nr 11 – tutaj ułożona zostanie nowa nawierzchnia. W pierwszej kolejności jednak – realizowane będą prace brukarskie. W trakcie układania asfaltu (końcowy etap prac) – lokalne zmiany w organizacji ruchu (1-2 dni). Remont będzie trwał do połowy sierpnia, a jego koszt to ok. 300 tys. zł.

W Nowej Hucie odnowione zostaną też miejsca postojowe na os. Centrum C. Remontem objęte zostaną stanowiska postojowe na wewnętrznym podwórku pomiędzy blokami od nr 1 do 9. Roboty będą prowadzone odcinkowo. Lokalnie, w trakcie prac – brak możliwości parkowania. Zadanie zakończy się w połowie sierpnia, a jego koszt to ok. 500 tys. zł.

DRUKUJ
POBIERZ