Przegląd prac w dzielnicach (17-23.03)

Pogoda sprzyja, zaglądamy do dzielnic i sprawdzamy gdzie pracują, a gdzie pojawią się drogowcy.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

Od poniedziałku, 13 marca trwają prace na ul. Bursztynowej. Wyremontowany zostanie chodnik oraz jezdnia. W czasie prac lokalne zwężenia. Roboty potrwają do końca kwietnia br., a ich koszt to ok. 510 tys. zł.

 

Dzielnica VII – Zwierzyniec

W dzielnicy trwają prace na ul. Włóczków – szczegóły w komunikacie Prace na ul. Włóczków.

 

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

W poniedziałek, 20 marca rozpocznie się remont chodnika na ul. Jana XXIII. W czasie prac lokalne zwężenia. Roboty potrwają do połowy kwietnia br., a ich koszt to ok. 65 tys. zł.

 

Dzielnica XIII – Podgórze

W poniedziałek, 20 marca drogowcy rozpoczną prace na ul. Zamoyskiego. Zmodernizowane zostaną wybrane odcinki – od ul. Przełęcz do ul. Stromej, od ul. Warneńczyka do Zamoyskiego nr 18, od Zamoyskiego nr 4 do nr 1. Roboty będą etapowane – pojawią się połówkowe zamknięcia, wprowadzony zostanie zakaz parkowania, na odcinku ul. Zamoyskiego na którym odbywa się ruch dwukierunkowy wprowadzony będzie ruch wahadłowy z ręcznym sterowaniem ruchem.

Prace rozpoczną się na wysokości ul. Przełęcz i etapami będą postępowały w kierunku rynku Podgórskiego. Roboty zakończą się w połowie kwietnia br., a ich koszt to ok. 530 tys. zł.

Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XVI – Bieńczyce

We wtorek, 21 marca rozpocznie się remont parkingu na os. Kazimierzowskim (przy budynku nr 33). W trakcie prac brak możliwości parkowania. Roboty potrwają do końca kwietnia br., a ich koszt to ok. 220 tys. zł.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ