Przebudowa ul. Rynek Kleparski potrwa dłużej

W centrum trwa przebudowa ul. Rynek Kleparski na odcinku od Basztowej do św. Filipa. Pierwotnie prace miały zakończyć się z końcem czerwca br. Wykonawca robót wystąpił o aneks terminowy.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, wykonawca miał problemy z dostawą kostki kamiennej. Wystąpił o aneks wydłużający prace do połowy sierpnia br. Dostawy już dotarły, ale roboty, które zaplanował wcześniej będzie mógł wykonać dopiero teraz, co wpłynie na zakończenie terminu prac brukarskich. Z dostarczonej kostki układany będzie chodnik od Krzywej do św. Filipa, później położona zostanie na tym odcinku nowa nawierzchnia asfaltowa.

Jeżeli chodzi o inwestycję gotowe są odcinki od Basztowej do Paderewskiego oraz od Paderewskiego do Krzywej (parking plus chodnik), pozostał tu jeszcze montaż latarni. Na całym odcinku od Basztowej do św. Filipa wymienione zostały niezbędne instalacje, wykonano nowe odwodnienie, przebudowano i zabezpieczono sieci energetyczne, przygotowano fundamenty pod latarnie. Pozostały do zamontowania stojaki rowerowe, uporządkowane zostanie parkowanie.

W najbliższym czasie wykonawca zaplanował prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Rynek Kleparski, na odcinku od Paderewskiego do św. Filipa – w związku z pracami nie będzie tu możliwości parkowania:

  • w dniach 30 czerwca – 2 lipca br.* (profilowanie podbudowy z kruszywa),
  • w dniach 13 – 16 lipca br.* (układanie nawierzchni asfaltowej – trzy warstwy).

*Realizacja prac w tych terminach będzie uzależniona od warunków atmosferycznych.

Koszt inwestycji ponad 4 mln zł.

DRUKUJ
POBIERZ