Prace serwisowe wzdłuż ul. Prądnickiej

Trwa budowa linii na Górkę Narodową (inwestycję prowadzi ZIM) – ekipy torowe działające na nasze zlecenie już uporały się z pracami na Prądnickiej. Teraz wykorzystają wyłączony ruch tramwajowy do prac serwisowych w rejonie ul. Pielęgniarek – roboty wystartują w środę, 3 sierpnia.

Od 3 do 10 sierpnia  ekipy będą działać na ul. Pielęgniarek – dokończą wymianę łuków torowych na wiadukcie oraz szyny w przejeździe ul. Pielęgniarek wraz z odcinkiem pomiędzy przejazdem a obiektem inżynierskim nad torami kolejowymi. Na przejeździe zostaną zastosowane prefabrykowane płyty betonowe, co pozwoli wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Z kolei na wiadukcie zastosowano utwardzane szyny o obniżonej zawartości węgla – cechują je lepsze parametry eksploatacyjne. Dodatkowo na łukach na których wymienione zostaną szyny pojawią się smarownice (4) – wydłużą cykl eksploatacyjny szyn poprzez redukcję zużycia bocznego i co najważniejsze dla okolicznych mieszkańców wyeliminują hałas.

Na czas prac (około tydzień) – zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Pielęgniarek z Doktora Twardego. Dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy. Swoje trasy zmienią dwie linie autobusowe, nr 137 i 164 – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego. Koszt prac to ok. 1,8 mln zł.

O pracach na Prądnickiej informowaliśmy w artykule Remont torowiska w cieniu prac ZIM.

 

DRUKUJ
POBIERZ