Prace serwisowe na węźle “Poczta Główna”

10 sierpnia br. (poniedziałek) rozpoczną się prace na węźle “Poczta Główna” od strony Starowiślnej. W związku z pracami pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek, 10 sierpnia br. rozpoczną się prace serwisowe na na węźle “Poczta Główna” od strony Starowiślnej. W tym miejscu wymienione zostaną zwrotnice (2), krzyżownice (6) i szyny łukowe w kierunku św. Gertrudy oraz dodatkowo szyny łukowe na wyłączonym z ruchu odcinku trasy tramwajowej w rejonie przystanku Starowiślna. Prace potrwają do końca sierpnia br.

W czasie prac obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Najważniejsze z nich to:

  • brak lewoskrętu w relacji Westerplatte – Starowiślna (objazd ulicami św. Gertrudy, Stradomską, Dietla),
  • zakaz zawracania w relacji Wielopole – Starowiślna,
  • skręt w prawo z ul. św. Gertrudy w ul. Starowiślą jedynie dla pojazdów do 3,5 ton. Pojazdy o masie powyżej 3,5 ton będą kierowane na wprost do ul. Westerplatte, Pawią, Lubomirskiego do ronda Mogilskiego i dalej ronda Grzegórzeckiego,
  • objazd dla rowerzystów ulicą Wielopole: skręt z ul. św. Gertrudy w prawo w ul. Wielopole, z ul. Westerplatte w lewo w ul. Wielopole. Przejazd z ul. Siennej na wprost w ul. Wielopole.

Wprowadzone zostaną również zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Cały czas trwają prace na węźle “Filharmonia” – szczegóły TUTAJ.  W dniach 3-10 sierpnia br. wymieniane są szyny na torze wewnętrznym pętli Cichy Kącik.

 

DRUKUJ
POBIERZ