Prace na wiadukcie w ciągu Zakopiańskiej – zmiany w organizacji ruchu

Na wiadukcie w ciągu ulicy Zakopiańskiej toczą się prace serwisowe. Od poniedziałku (9 września br.) ruszą te związane z wymianą dylatacji bitumicznej w nawierzchni asfaltowej wiaduktu – pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywać do piątku (13 września br.).

W pierwszym etapie prace będą realizowane na skrajnych pasach, w drugim na wewnętrznych. Dostępne będą 2 z 4 pasów ruchu, po jednym w każdym kierunku (wlot i wylot z Krakowa).

W celu usprawnienia wyjazdu od strony miasta wprowadzona zostanie również zmiana organizacji ruchu przy zjeździe z autostrady A4. Wyjazd z miasta będzie odbywał się jednym pasem ruchu, ale bez sygnalizacji świetlnej, co powinno pomóc w poprawie warunków ruchu. Z kolei zjazd z autostrady będzie wprowadzony płynnie dwoma pasami ruchu, a sygnalizacja zostanie ograniczona do wzbudzanego przejścia dla pieszych. Rozwiązania mają na celu zarówno ograniczenie negatywnych skutków wprowadzonego zwężenia jak i udrożnienia tras alternatywnych do ul. Zakopiańskiej.

Wymiana dylatacji jest niezbędna przed okresem jesienno-zimowym, aby zabezpieczyć to co zostało już wykonane od spodu konstrukcji. Zakończenie całości prac serwisowych na obiekcie planowane jest w połowie przyszłego roku.

 

DRUKUJ
POBIERZ