Prace na pętlach Dworzec Towarowy, os. Piastów i rondzie gen. Maczka

Aby torowiska w mieście były w dobrym stanie – regularnie odbywają się prace konserwacyjne, ale również planowane są kolejne prace naprawcze. W najbliższym czasie roboty zaplanowano na Dworcu Towarowym oraz w Nowej Hucie.

Ekipy torowe – korzystając z wyłączenia ruchu tramwajowego w dniach 30 kwietnia – 3 maja związanego z montażem rozjazdu torowego w rejonie ul. Pielęgniarek (roboty w ramach inwestycji Zarządu Inwestycji Miejskich – TUTAJ oraz TUTAJ) – wymienią odcinki zużytych szyn na pętli Dworzec Towarowy. Planowana jest również regeneracja szyn poprzez napawanie na odcinkach nie przeznaczonych do wymiany.

W dalszej kolejności ekipy będą wymieniać szyny w łukach torowych na rondzie gen. Maczka oraz zwrotnice na pętli os. Piastów. Roboty związane z koniecznością wyłączenia ruchu tramwajowego przypadną na 14 i 15 maja (sobota, niedziela) – wtedy planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinkach: rondo Kocmyrzowskie – os. Piastów; rondo Kocmyrzowskie – Mistrzejowice. Szczegóły związane ze zmianami w komunikacji miejskiej pojawią się na stronie Zarządu Transportu Publicznego – TUTAJ.

DRUKUJ
POBIERZ