Powrót tramwajów na Krakowską

17 sierpnia br. (poniedziałek) na Krakowską powrócą tramwaje. Od tego dnia dla pieszych udostępniony zostanie most Piłsudskiego. Sama ul. Krakowska, oczywiście razem z mostem, będzie dostępna dla kierowców na początku września.

Przejazd techniczny tramwaju przez ul. Krakowską planowany jest 15 sierpnia br. (sobota). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tramwaje wrócą na Krakowską w poniedziałek, 17 sierpnia br. (informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego). W tym dniu przywrócony zostanie ruch pieszych przez most Piłsudskiego. Sama ul. Krakowska, oczywiście razem z mostem, będzie dostępna dla kierowców na początku września.

Modernizacja ulicy Krakowskiej rozpoczęła się pod koniec marca ubiegłego roku. W ramach inwestycji przebudowane zostało torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną, węzłem rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Pracami objęty był również most Piłsudskiego.

Inwestycja przeciągnęła się w czasie z powodu licznych znalezisk archeologicznych na czele z przyczółkami mostu i bramą Krakowską. Archeolodzy musieli je dokładnie zbadać. Prace na Krakowskiej zakończą się we wrześniu br.

 

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Działania 6.1, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

DRUKUJ
POBIERZ