Otwarcie Centralnej w kierunku Nowohuckiej

W rejonie skrzyżowania ulic Centralnej, Sołtysowskiej i Na Łąkach trwają prace dewelopera w zakresie budowy ronda. Od 4 maja (środa) planowane jest wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu.

W ramach inwestycji niedrogowej, deweloper rozbudowuje skrzyżowanie ulic Centralnej z Sołtysowską – powstaje rondo. Prace są etapowane, w pierwszej kolejności obejmowały ul. Sołtysowską, teraz głównie ul. Centralną.

4 maja otwarta zostanie ul. Centralna – od skrzyżowania z ul. Sołtysowską w kierunku ul. Nowohuckiej. W tym samym dniu zamknięty zostanie fragment tej ulicy prowadzący w kierunku al. Pokoju. Taka organizacja będzie obowiązywała do sierpnia br. Zamknięcie kolejnego fragmentu ul. Centralnej jest niezbędne do wykonania robót – w tym przebudowy magistrali wodociągowej. Dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy: Centralną, Nowohucką. W trakcie prac dostępne będą następujące relacje: w stronę ul. Nowohuckiej, ul. Sołtysowskiej oraz w stronę al. Pokoju (przez drogę wewnętrzną). Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły pojawią się w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Zakończenie prac planowane jest w III kwartale 2022 r.

DRUKUJ
POBIERZ