Od soboty prace w ciągu ul. Bieńczyckiej

W sobotę, 15 października przystąpimy do prac na dwóch fragmentach torowiska w ciągu ul. Bieńczyckiej – między rondem Czyżyńskim a Kocmyrzowskim. Naprawa torowiska zakończy się w grudniu br. – w tym czasie ruch tramwajowy zostanie wstrzymany.

Kolejne nowohuckie torowisko zyska nowe tory. Dzięki pracom pasażerowie zyskają bardziej komfortowe warunki przejazdu. Odnawiany odcinek to  blisko 1,5 km pojedynczego toru.

Ekipy na torowisku wzdłuż ul. Bieńczyckiej pojawią się w sobotę (15 października od godz. 2.00). Zasadnicze prace zaczną się w poniedziałek, 17 października. Zanim rozpocznie się naprawa torowiska, konieczne będzie przekotwienie sieci trakcyjnej, a to z kolei będzie wiązało się z tym, że w dniu 15 października w godz. 2.00-4.00 nocne linie tramwajowe na odcinku pętla Wieczysta – rondo Czyżyńskie zostaną zawieszone.

W ramach zadania wymienione zostaną tory oraz infrastruktura towarzysząca na dwóch fragmentach między rondem Czyżyńskim a Kocmyrzowskim. Prace nie wpłyną na ruch pojazdów.

Pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego

Prace zakończą się 17 grudnia br. (w przypadku sprzyjających warunków pogodowych – 10 grudnia), a ich koszt to ok. 6 mln zł.

DRUKUJ
POBIERZ