Od soboty prace w ciągu ul. Kocmyrzowskiej

W sobotę, 30 lipca przystąpimy do prac na fragmencie torowiska w ciągu ul. Kocmyrzowskiej – od przystanku “Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” do przystanku “Wańkowicza”. Naprawa torowiska i sieci zakończy się w grudniu br. – w tym czasie ruch tramwajowy zostanie wstrzymany.

Kolejne nowohuckie torowisko zostanie w tym roku wyremontowane. Dzięki zaplanowanym pracom – pasażerowie zyskają bardziej komfortowe warunki przejazdu oraz znacząco zmniejszy się ryzyko awarii. Odnawiany odcinek to ponad trzy km pojedynczego toru.

30 lipca br. (sobota) przywrócony zostanie ruch tramwajowy wzdłuż Jana Pawła II i Ptaszyckiego – szczegóły w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie. Tym samym możliwe będzie rozpoczęcie prac wzdłuż Kocmyrzowskiej, które będzie wiązało się z wyłączeniem ruchu tramwajowego na odcinku od Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzalanego do Wiadukty – szczegóły w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Ekipy na torowisku wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej pojawią się w sobotę (30 lipca) – pierwsze prace przygotowawcze. Zasadnicze roboty zaczną się w poniedziałek, 1 sierpnia. W ramach zadania wymienione zostaną tory, sieć trakcyjna oraz infrastruktura towarzysząca na fragmencie od przystanku “Rondo Kocmyrzowskie im Ks. Gorzalenego” do przystanku “Wańkowicza” (czyli do zakresu przebudowy ul. Kocmyrzowskiej w ramach budowy S-7). W trakcie robót w rejonie skrzyżowań (m.in. z ul. Obrońców Krzyża) wprowadzone zostaną dodatkowe zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy informować na bieżąco.

Prace zakończą się w grudniu br., a ich koszt to ok. 19,5 mln zł.

DRUKUJ
POBIERZ