Od 1 sierpnia zmiany w rejonie pl. Wszystkich Świętych

W czwartek, 1 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Od tego dnia na ul. Franciszkańskiej (od skrzyżowania przy Filharmonii) zacznie obowiązywać strefa ograniczonego ruchu. Niemożliwy będzie przejazd samochodów ul. Dominikańską w godzinach szczytu. Zmiany mają usprawnić kursowanie tramwajów w centrum Krakowa.

Przypomnijmy, zmiany zostały przygotowane przez Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu i Zarząd Transportu Publicznego. Wszystko po to, by w godzinach szczytu zminimalizować blokowanie tramwajów przez przejeżdżające samochody.

Do strefy ograniczonego ruchu (na ul. Franciszkańską) będą mogły wjechać wyłącznie pojazdy z uprawnieniami, służby, zaopatrzenie, mieszkańcy dojeżdżający do posesji i rowerzyści.

– Na ul. Dominikańskiej – między ul. Poselską a Stolarską – uniemożliwiony zostanie tranzyt wszystkich samochodów – zaznacza Łukasz Gryga – dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu. Na ul. Dominikańską – od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 do 18.00 – wjadą pojazdy komunikacji zbiorowej, służby i rowerzyści. W weekendy przejazd ulicą będzie udostępniony na takich samych zasadach jak do tej pory. Dodatkowo, wjazd do parkingu na posesji oo. franciszkanów będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Poselskiej.

DRUKUJ
POBIERZ