Nowy sektor w płatnej strefie

Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa z ubiegłego roku, w mieście przybyło ulic na których za postój pojazdu trzeba zapłacić. Pierwsze poszerzenie strefy nastąpiło w niedzielę, 26 lipca br., kolejne dziś, 31 lipca br.

W niedzielę, 26 lipca, strefa powiększyła się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek – poszerzone zostały dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawił się też nowy sektor C21 – obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej. Dziś, 31 lipca strefa powiększyła się o nowy sektor C7 – między ulicami Emaus i królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

Postój na ulicach włączonych w płatną strefę jest płatny – obszar kontrolują kontrolerzy, którzy w przypadku braku opłaty wystawiają zawiadomienia. W płatnej strefie mieszkańcy zobowiązani są do zakupu abonamentu mieszkańca. Obecnie mogą go nabyć na preferencyjnych warunkach. Abonament w wysokości 10 zł/miesiąc można zakupić stacjonarnie w biurze Strefy Płatnego Parkowania na ul. Reymonta (ZDMK, Oddział II). Zachęcamy do odwiedzin biura strefy w godz. 10:00-15:00 (do obsługi klientów w tych godzinach jest więcej okienek). Informacje związane z nabyciem abonamentów dostępne są na naszej stronie w zakładce Parkowanie. Można również zadzwonić na infolinię działającą pod numerem tel. 12 616 7177, w godz. 8:00-16:00.

DRUKUJ
POBIERZ