Nowe zmiany w organizacji ruchu

W dzielnicy Wzgórza Krzesławickie trwa rozbudowa fragmentu ul. Glinik. Roboty wkraczają w kolejny etap, od soboty, 14 maja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Trwa rozbudowa ul. Glinik na odcinku od skrzyżowania z ul. Bystronia do skrzyżowania z ul. Wadowską. Obecnie trwa budowa i przebudowa infrastruktury podziemnej. Do tej pory toczyła się przy wprowadzonym  ruchu wahadłowym. Jednak z uwagi na planowane głębokie wykopy i zachowanie bezpieczeństwa zarówno pracowników jak i osób poruszających się po placu budowy – konieczne będzie zamknięcie na kilka miesięcy rozbudowywanego fragmentu.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w sobotę, 14 maja:

  • zamknięty zostanie całkowicie dla ruchu odcinek od skrzyżowania z ul. Bystronia do skrzyżowania z ul. Wadowską,
  • pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły będą w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego,
  • dla pojazdów objazdy ul.: Wadowską, Lubocką, Łuczanowicką i J. S. Bystronia.

Taka organizacja będzie obowiązywać do końca września br. Jeśli będzie to tylko możliwe, w pierwszej kolejności przywrócony zostanie ruch komunikacji autobusowej.

W związku z wprowadzeniem zmian planowane jest spotkanie informacyjne (online) – odbędzie się w dniu 12 maja (czwartek) o godz. 17:00 – https://zoom.us/j/92773734036?pwd=ZmxDY01sRVNPTlY2a04rMzJHU1BXQT09.

 

Ulica Glinik zostanie rozbudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Bystronia do skrzyżowania z ul. Wadowską. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: przebudowę kanalizacji deszczowej w ul. Wadowskiej (na odcinku od ul. Glinik do potoku Struga Rusiecka), budowę kanalizacji deszczowej, budowę obustronnych chodników, nowe przystanki autobusowe, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Kosów i ul. Jaskrową. Pojawi się nowa nawierzchnia.

Umowa została podpisana z firmą SARIVO Infrastruktura na kwotę ok. 9,2 mln zł. Zgodnie z umową roboty mają potrwać ok. 14 miesięcy.

DRUKUJ
POBIERZ