Nowe ulice w sektorze C16

Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa dwie ulice, które do tej pory pozostawały drogami wewnętrznymi na obszarze sektora C16 stały się drogami publicznymi, chodzi o ulice Ludwika Zieleniewskiego oraz prof. Marka Stachowskiego. Zmiana kategorii powoduje, że od 1 stycznia 2021 r. za postój na nich pobierana będzie opłata.

Ulice Ludwika Zieleniewskiego oraz prof. Marka Stachowskiego znajdują się na obszarze sektora C16. Do tej pory nie były pobierane na nich opłaty za postój. Po dokonaniu zmiany kategorii tych ulic (uchwała RMK), stały się publicznymi i od 1 stycznia przyszłego roku opłata będzie obowiązkowa.

Mieszkańcy tych ulic mogą dokonać zakupu abonamentu. Obecnie mogą go nabyć na preferencyjnych warunkach. Abonament w wysokości 10 zł/miesiąc można zakupić stacjonarnie w biurze Strefy Płatnego Parkowania na ul. Reymonta 20 (ZDMK, Oddział II) lub skorzystać z tymczasowej procedury to umożliwiającej.

Informacje związane z nabyciem abonamentów dostępne są na naszej stronie w zakładce Parkowanie. Można również zadzwonić na infolinię działającą pod numerem tel. 12 616 7177, w godz. 8:00-16:00.

DRUKUJ
POBIERZ