Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego

W związku z kolejnym etapem prac na moście Dębnickim oraz w ramach przebudowy ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej, w nocy z 24 na 25 września br. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w tym rejonie miasta.

Dobiegają końca roboty w ramach pierwszego etapu remontu mostu Dębnickiego (na jego części od strony Salwatora). Ekipy przeniosą się teraz na drugą połowę obiektu (od strony Wawelu).

Jednocześnie, wykonawca przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki przystąpi do dalszych prac – na kolejnym odcinku ul. Zwierzynieckiej oraz części tarczy skrzyżowania al. Z. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i M. Konopnickiej.

Od poniedziałku, 25 września 2023 r. (od wczesnych godzin porannych) obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na moście Dębnickim na jego części od strony Salwatora,
  • zamknięcie wschodniej strony skrzyżowania al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej, M. Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Z. Krasińskiego do skrzyżowania Powiśle – Retoryka),
  • zachowanie dwukierunkowego przejazdu na linii Powiśle – Retoryka,
  • brak możliwości przejazdu pojazdów o wadze powyżej 7,5 ton od ul. Straszewskiego w kierunku ul. Powiśle – umożliwienie wysadzenia/odebrania pasażerów na istniejącej zatoce parkingowej Kiss & Ride na skrzyżowaniu Zwierzynieckiej i Straszewskiego (z możliwością nawracania),

 

  • tymczasowy parking dla autokarów turystycznych przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja) – planowany od 23 września,
  • parking dla mieszkańców przy ul. Powiśle (naprzeciwko numerów 2 i 4) – dla ok. 50 pojazdów. Możliwość parkowania dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6 – planowany od 23 września.

 

Schemat organizacji ruchu – od 25 września 2023 r.

 

 


Projekt pn. „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą” otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Działania 6.1 – Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Prace na moście dofinansowane są z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach projektu: “Przebudowa drogi w ciągu ulic: Piaskowej, Stelmachów i Jordanowskiej oraz remont ul. Marii Konopnickiej na odcinku mostu Dębnickiego w Krakowie”.

DRUKUJ
POBIERZ