Nasze zadania

W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego (edycja VI) przydzielono nam do realizacji 16 zadań dzielnicowych na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł, 5 z nich to zadania remontowe, pozostałe inwestycyjne.

Wykaz zadań w ramach BO

W dzielnicy III (Prądnik Czerwony) budowa chodnika wzdłuż zachodniej krawędzi ulicy Kwartowej, od podjazdu przy bloku nr 3 do skrzyżowania z ulicą Marchołta. Koszt inwestycji 98 tys. zł.

W dzielnicy IV (Prądnik Biały) remont chodnika przy Fieldorfa-Nila, od przystanku autobusowego „Szpital Jana Pawła II” wzdłuż ogrodzenia szpitala, aż do jego głównego wjazdu. Na nowym chodniku planowane zastosowanie specjalnych betonowych płyt pochłaniających zanieczyszczenia z powietrza. Koszt remontu 300 tys. zł. Dodatkowo realizacja projektu inwestycyjnego poprawiającego bezpieczeństwo kierowców i pieszych w okolicy Parku Krowoderskiego. W jego ramach montaż dedykowanego oświetlenia przy trzech przejściach dla pieszych (na ul. Łokietka w 2 miejscach oraz na ul. Makowskiego). Koszt inwestycji 75 tys. zł.

W dzielnicy V (Krowodrza) remont chodnika znajdującego się w pasie zieleni na odcinku al. Słowackiego 38 – ul. Krowoderska (drugi etap projektu – Rewitalizacja alei Słowackiego 2.0). Koszt remontu 40 tys. zł.

W dzielnicy VI (Bronowice) budowa podestu wzdłuż ul. Na Błonie/Jesionowej, który ma służyć lokalnej społeczności oraz osobom korzystającym rekreacyjnie z wału rzeki Rudawa. Koszt inwestycji ok. 337 tys. zł. Zadanie planowane do realizacji w latach 2020-2021.

W dzielnicy VII (Zwierzyniec) remonty chodników w trzech lokalizacjach: na ul. Stachowicza od Placu na Stawach do nowego chodnika przy budynku nr 5 (strona nieparzysta); na ul. Księcia Józefa w okolicach przystanku autobusowego „Przegorzały” w kierunku Bielan oraz odcinek od przejścia przez ul. Jodłową do następnego przejścia (strona parzysta); na ul. Olszanickiej od ul. Raczkiewicza w stronę nr 10. Koszt remontu ok. 393 tys. zł.

W dzielnicy X (Swoszowice) remont chodników oraz poprawa nawierzchni jezdni wzdłuż ul. Kłuszyńskiej, Dr Judyma i Szybisko. Koszt remontu 334 tys. zł.

W dzielnicy XI (Podgórze Duchackie) budowa obustronnego chodnika pomiędzy przystankiem autobusowym przy ul. Cechowej a publicznym przedszkolem przy ul. Nazaretańskiej. Koszt inwestycji 89 tys. zł. Zadanie planowane do realizacji w latach 2020-2021.Dodatkowo montaż oświetlenia przy ul. Przy Kuźni. Koszt inwestycji 90 tys. zł.

W dzielnicy XIV (Czyżyny) poszerzenie lewostronnego chodnika wzdłuż ul. Sołtysowskiej, na odcinku od nr 21 do 23A. Koszt inwestycji 189 tys. zł. Dodatkowo budowa fragmentu ścieżki rowerowej pomiędzy wjazdem i wyjazdem z ul. Medweckiego w ul. Stella-Sawickiego. Koszt inwestycji ok. 172 tys. zł. Zadania planowane są do realizacji w latach 2020-2021.

W dzielnicy XV (Mistrzejowice) wykonanie przejścia łączącego ul. Bohomolca z ul. Kuczkowskiego poprzez furtkę w ekranie akustycznym oraz dobudowę brakującego chodnika do istniejących ciągów pieszych. Koszt inwestycji 100 tys. zł.

W dzielnicy XVI (Bieńczyce) montaż lamp doświetlających przejścia dla pieszych na: ul. Obrońców Krzyża, ul. Fatimskiej/Cienistej, ul. Łopackiego, ul. Okulickiego, ul. Dunikowskiego, ul. Broniewskiego, ul. Szajnowicza-Iwanowa, ul. Dąbrowskiej. Koszt inwestycji 250 tys. zł.

W dzielnicy XVII (Wzgórza Krzesławickie) montaż lamp parkowych w ogrodzie społecznym przy ul. Zakole. Koszt inwestycji  ok. 57 tys. zł. Dodatkowo budowa chodnika wzdłuż ul. Lubockiej, od przystanku „Bugaj” do posesji nr 20. Koszt inwestycji ok. 200 tys. zł.

W dzielnicy XVIII (Nowa Huta) remont chodnika przy al. Solidarności obok parku Szwedzkiego. Koszt remontu 418 tys. zł.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ