Nasza inwestycja wyróżniona

W piątek (3 lipca br.) poznaliśmy laureatów konkursu “Kraków bez barier”. W kategorii budownictwo dostępne, w obszarze przestrzeń publiczna nasza inwestycja – przebudowa ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej – otrzymała wyróżnienie.

Wyróżnienie zostało przyznane nam za dostosowanie ciągu do Bronowic do potrzeb osób z ograniczoną możliwością przemieszczania się. Inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku i zakończyła w 2019. Miasto przeznaczyło na nią prawie 77 mln zł. Przebudowa realizowana była w ramach projektu Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W ramach przedsięwzięcia pojawił się nowy układ drogowy i torowy wzdłuż ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Zostało wykonane odwodnienie, oświetlenie, sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Zamontowane zostały tablice informacji pasażerskiej oraz automaty do zakupu biletów. Modernizacja zdecydowanie poprawiła komfort osób podróżujących z centrum miasta do Bronowic. Zyskali kierowcy, piesi oraz fani jednośladów, których z roku na rok jest coraz więcej. Powstały nowe zatoki parkingowe dla pojazdów, komfortowe chodniki dla pieszych, drogi dla rowerzystów, nie zapomniano o osobach z ograniczoną możliwością przemieszczania się.

 

DRUKUJ
POBIERZ