Na skrzyżowaniu Przewóz i Rzebika powstaje rondo

Od 5 stycznia 2022 r. trwają prace związane z przebudową skrzyżowania Przewóz i Józefa Rzebika. Roboty realizowane są przez dewelopera w ramach inwestycji niedrogowej. Wprowadzone zostały pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Aktualizacja:

8 kwietnia 2022 r. – w poniedziałek, 11 kwietnia prace wkroczą w kolejny etap, nadal utrzymany będzie ruch jednokierunkowy – na odcinku za skrzyżowaniem z ul. Szczecińską do ul. Lipskiej – zostanie poprowadzony po drugim pasie jezdni. Nadal zamknięty będzie wjazd w kierunku ślepego odcinka ul. Przewóz, a także w stronę sklepu. Piesi nie będą mogli korzystać z chodników od strony zachodniej (strona ul. Lipskiej). Przejście wyznaczone drugą stroną.

Zachowany będzie dojazd dla mieszkańców i właścicieli posesji. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. miesiąc.

 

16 marca 2022 r. – w przyszły czwartek, 24 marca, w związku z realizacją następnego etapu robót, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. W rejonie placu budowy będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy – na odcinku za skrzyżowaniem z ul. Szczecińską do ul. Lipskiej. Nadal zamknięty będzie wjazd w kierunku ślepego odcinka ul. Przewóz, a także w stronę sklepu. Zachowany będzie dojazd dla mieszkańców i właścicieli posesji. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. dwa miesiące.
Wprowadzone zostaną również zmiany dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej. Szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.
15 lutego 2022 r. – w najbliższy czwartek, 17 lutego – w związku z postępem prac – wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Chodniki będą udostępnione pieszym. Zostaną też odgrodzone od placu budowy. Możliwy będzie przejazd pojazdów w obu kierunkach, ale przy zwężeniu. Wjazd w kierunku ślepego odcinka ul. Przewóz, a także w stronę sklepu zostanie zamknięty. Zachowany będzie dojazd dla mieszkańców i właścicieli posesji. W trakcie tego etapu – realizowane będą prace związane z konstrukcją drogi. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. półtora miesiąca.
8 lutego 2022 r. – od 15 lutego (wtorek) przez ok. 5 dni roboczych zmieniona będzie lokalizacja przystanku autobusowego na ul. Przewóz w kierunku ul. Saskiej. Tymczasowy przystanek będzie znajdował się za skrzyżowaniem z ul. Szczecińską. W tym czasie wykonawca realizował będzie prace związane z oświetleniem. Aktualizacja informacji 16 lutego br.: Prace zostały wykonane szybciej niż zakładano w związku z czym, przystanek tymczasowy zostanie zlikwidowany.  

5 stycznia 2022 r. – rozpoczęły się pierwsze prace na skrzyżowaniu. W ramach inwestycji niedrogowej, deweloper przebuduje skrzyżowanie Przewóz i Józefa Rzebika wraz z infrastrukturą podziemną – powstanie rondo. Nowe rondo na Pogórzu będzie czterowlotowe, ruch rowerzystów będzie odbywał się w ruchu ogólnym, odnowione zostaną chodniki dla pieszych. Prace będą etapowane. W pierwszej kolejności realizowane będą roboty związane z przebudową chodników, od 5 stycznia – zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć przede wszystkim pieszych. W kolejnych etapach zmiany obejmą również ruch kołowy. Pojawią się zwężenia pasów ruchu, ograniczenia w możliwości przejazdu, włącznie z ruchem jednokierunkowym od ul. Lipskiej w kierunku ul. Saskiej. Zmiany obejmą również komunikację miejską. Zakończenie prac planowane jest w połowie 2022 r.

DRUKUJ
POBIERZ