Kurs samoobrony dla kontrolerów strefy

Pracownicy kontrolujący Obszar Płatnego Parkowania (OPP) narażeni są na ataki słowne oraz fizyczne ze strony kierowców. Aby pomóc im lepiej chronić siebie w takich trudnych sytuacjach zorganizowaliśmy szkolenie. Warsztaty przeprowadzili pracownicy Straży Miejskiej oraz współpracujący z nimi psycholog.

 – W trakcie szkolenia kontrolerzy mieli możliwość posłuchania o technikach radzenia sobie z osobą agresywną. W części praktycznej poznali jak prawidłowo bronić się w przypadku próby ataku. Skorzystaliśmy z doświadczeń Straży Miejskiej – podkreśla Rafał Herda, kierownik Działu Obsługi Terenowej OPP.

– Cieszymy się, że nasza współpraca się zacieśnia. To dla nas bardzo ważne, że możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Pamiętajmy, że zajęcia z samoobrony to nie tylko obrona fizyczna, to także wykształcenie w sobie cech opanowania i spokoju, nie panikowania w sytuacjach niebezpiecznych, umiejętność rozpoznania zagrożenia czy ukrytej agresji. Psychika w takim momencie jest bardzo ważna i ma w zasadzie decydujące znaczenie w skutecznej obronie. Oczywiście kursy, szkolenia czy treningi nie dają pewności, że obronimy się przed każdym przeciwnikiem, w każdej sytuacji, ale na pewno rośnie nasze poczucie pewności siebie i komfort psychiczny – mówi Marek Anioł, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Obecnie kontrole OPP prowadzi w sumie 34 pracowników, poruszają się w danym sektorze jednoosobowo.

DRUKUJ
POBIERZ