Kolejny fragment ul. Opolskiej z nową nawierzchnią

W ubiegłym roku, ul. Opolska wyremontowana została na odcinku od ul. Prądnickiej do al. 29 Listopada (Dzielnica IV – Prądnik Biały). Planowana jest kontynuacja prac na tej arterii. Pod koniec maja br. ogłosiliśmy przetarg na odnowienie kolejnego jej fragmentu.

Ul. Opolska jest jedną z głównych arterii miasta, z dużym natężeniem ruchu. Tym razem nową nawierzchnię zyska fragment od stacji paliw przy ul. Conrada do rejonu przebudowanego odcinka w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej (KST III). Pracami objęte będą odcinki najbardziej zniszczone (w obu kierunkach). Oprócz nowego asfaltu, drogowcy m.in. wymienią miejscowo krawężniki oraz wyregulują kratki ściekowe.

Na oferty wykonawców czekamy do środy, 12 czerwca br. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie musiał przygotować projekt czasowej organizacji ruchu. Zależy nam, aby roboty bitumiczne toczyły się nocami, a brukarskie w ciągu dnia.

Wybrana firma po dopełnieniu wszystkich formalności, będzie mogła rozpocząć roboty w terenie – szacujemy, że będzie to wrzesień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ