Jest umowa na wymianę schodów przy MDA

W poniedziałek, 18 września br. podpisaliśmy umowę z firmą która wykona zadaszenie oraz wymieni schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym (MDA). Prace planujemy zakończyć przed wakacjami 2024 r.

Umowa z firmą P.B.U. GOMIBUD Sp. z o.o. została podpisana na kwotę ponad 4,1 mln zł. Na realizację całości prac będzie miał 10 miesięcy, od dnia podpisania umowy. – Zgodnie z naszymi deklaracjami, uzyskaliśmy zgodę Rady Miasta Krakowa w sprawie przesunięcia niezbędnych środków finansowych. To pozwoliło nam podpisać umowę z firmą z którą prowadziliśmy negocjacje – mówi Piotr Trzepak, zastępca dyrektora ds. dróg w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.

W pierwszej kolejności, po podpisaniu umowy wykonawca zamówi nowe schody. Ich produkcja potrwa bowiem kilka miesięcy. – Do czasu, aż nie otrzymamy informacji, że nowe schody są gotowe, nie będziemy wykonywać prac rozbiórkowych. Liczymy, że roboty rozpoczną się na przełomie roku, będą one jednak uzależnione od warunków pogodowych – dodaje dyrektor. Po zamontowaniu nowych schodów, pojawi się też zadaszenie, które będzie odpowiednio chronić je przed korozją.

Prace planujemy zakończyć przed wakacjami 2024 r.

 

DRUKUJ
POBIERZ