Jest umowa na przebudowę ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej

Właśnie podpisaliśmy umowę z firmą ZUE na przebudowę ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Jutro, 23 sierpnia zaplanowano briefing, na którym zostaną podane szczegóły związane z rozpoczęciem prac i zmianami w organizacji ruchu.

Umowa z firmą ZUE S.A. została podpisana na kwotę ponad 94 mln zł.

W ramach inwestycji planowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa “Salwator”.

Głównym celem zadania jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Po zakończeniu prac składy będą jeździły ciszej i nie będą powodowały silnych drgań. Dodatkowo modernizacja pozwoli zwiększyć dostępność tego obszaru i przystosować ulice do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej realizowana będzie przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa S.A. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A.

Informacje o postępach prac będą na bieżąco zamieszczane na stronie zdmk.krakow.pl oraz w serwisie inwestycje.krakow.pl. Już teraz można znaleźć tu wstępny harmonogram robót oraz plan proponowanych zmian w organizacji ruchu.

 


Zakres inwestycji

 

Planowane zmiany w organizacji ruchu_Zwierzyniecka-Kościuszki

 

Planowane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

 

 

 

 

 

Projekt pn. „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą” otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Działania 6.1 – Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

DRUKUJ
POBIERZ