Jedziesz na Bagry? Skorzystaj z parkingu P+R Mały Płaszów

Na Bagry najlepiej wybrać się rowerem, jednak Ci którzy chcą pojechać własnym samochodem – mogą skorzystać ze specjalnej oferty i pozostawić auto na parkingu P+R Mały Płaszów. To inicjatywa przygotowana przez nas i Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Poza podstawową ofertą zachęcającą do pozostawienia samochodu na parkingu P+R Mały Płaszów, taką jak posiadanie KKM czy zakup biletu P+R jednoosobowego za 10,00 zł, który uprawnia 1 osobę do wielokrotnych przejazdów wszystkimi pojazdami Komunikacji Miejskiej w Krakowie – specjalnie dla tego parkingu uruchomiono dedykowany bilet.

Specjalny bilet P+R za 5,00 zł uprawnia do wielokrotnych przejazdów wskazanymi pojazdami KMK:

  • do 5 osób dorosłych,
  • dla grupy od 2 (1 rodzic/opiekun + 1 dziecko do 16 lat) do maksymalnie 7 osób (1 rodzic/opiekun i 6 dzieci do lat 16 lub 2 rodziców/opiekunów i 5 dzieci do lat 16).

Czyli płacąc 5 złotych za bilet parkingowy można wraz z pasażerami naszego samochodu dojechać na Bagry, a potem wrócić na parking.

Na Bagry kursuje weekendowa linii autobusowa nr 497: Mały Płaszów P+R – Tężnia Bagry (jedynie w słoneczne weekendy, od godz. 10:00 do 18:00 co 20 minut, poza tymi godzinami co 40 minut). Tym samym możemy zaparkować nasz pojazd – bez szukania miejsca na wąskich uliczkach wokół zelewu, przesiąść się w autobus i dotrzeć na miejsce.

P+R Mały Płaszów znajduje się przy ul. Bagrowej. Aby dojechać na parking należy z ulicy Lipskiej skręcić w ulicę Mierzei Wiślanej, a następnie w ulice Bagrową. Parking działa w systemie zamkniętym (czyli z kontrolą dostępu). Czynny jest codziennie od godziny 4:30 do 2:30 dnia następnego. Na parkingu są 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. W sumie może z niego skorzystać jednorazowo 167 pojazdów, z czego 7 to miejsca dla osób niepełnosprawnych.  Do parkingu przynależą stojaki na rowery pod zadaszoną wiatą (znajdują się bezpośrednio przy pętli tramwajowej na ul. Lipskiej), z automatycznym systemem zapięć.

 

DRUKUJ
POBIERZ