Gdzie dziś pracują drogowcy? Ul. Gołaśka i pływające włazy

Na ul. Gołaśka montowane są pływające włazy. Rewolucyjne rozwiązanie zakończy temat zapadających się studzienek kanalizacyjnych.

Równolegle ZDMK na 600-metrowym odcinku ul. Gołaśka w Woli Duchackiej prowadzi wymianę nawierzchni na jezdni. Kończą się prace związane z ułożeniem nowych krawężników. Od 8 sierpnia rozpocznie się frezowanie starej, zniszczonej nawierzchni. Tym samym ul. Gołaśka dzięki wprowadzonym od czwartku miejscowym zawężeniom będzie przejezdna.

Na jezdni stare włazy kanalizacyjne wymieniane są na takie nowej generacji, czyli włazy pływające. Klapy oparte bezpośrednio na asfalcie i pracują razem z nim. Jeżeli w letnie lub zimowe miesiące asfalt obniża się lub podnosi – właz robi to samo, przez co nie wystaje ani nie znajduje się poniżej wysokości samej jezdni. Droga przez lata jest gładka, a kierowcy zadowoleni. Całkowity koszt realizowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa prac to 200 tys. zł.

I jeszcze ciekawostka. ? Ulica zawdzięcza swą nazwę albo gołym, nieporośniętym zielenią wzgórzom albo mieszkance Woli Duchackiej, która chadzała skąpo ubrana. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Go%C5%82a%C5%9Bka_w_Krakowie)

 

DRUKUJ
POBIERZ