Dziennik budowy

Trwa budowa linii do Mistrzejowic (Dzielnica III Prądnik Czerwony oraz Dzielnica XV Mistrzejowice). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Tak ogromne przedsięwzięcie wiąże się z przebudową wielu kilometrów infrastruktury podziemnej, np. sieci teletechniczne – 270 km. W niektórych przypadkach niezbędna jest przebudowa nawet całej szerokości pasa drogowego pomiędzy budynkami.
Zdjęcie Dziennik budowy

Aktualizacja 4 kwietnia 2024 r.

Od 8 kwietnia planowane są prace związane z budową nowej sieci wodociągowej. W związku z tym, że będą one prowadzone w istniejącej jezdni, dostęp do posesji będzie zapewniony przez wykonywaną obecnie podbudowę torowiska.

Szczegóły: Przebudowa ul. Krzesławickiej

 

Aktualizacja 11 marca 2024 r.

W związku z budową nowego przebiegu Sudołu Dominikańskiego, od 16 marca zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Młyńskiej i Miechowity – ul. Miechowity zostanie zamknięta, a na ulicy Młyńskiej pojawią się zwężenia.

Szczegóły: Częściowe zamknięcie ul. Miechowity

Aktualizacja 06 marca 2024 r.

Tramwaj do Mistrzejowic – podsumowanie prac w lutym

W połowie miesiąca planowane jest wdrożenie czasowej organizacji ruchu etap 2.4. Zmiany będą dotyczyły ul. Młyńskiej i przesunięcia obecnej przełączki w kierunku północnym. Dodatkowo wyłączone będzie skrzyżowanie ul. Miechowity z ul. Młyńską, a dojazd będzie się odbywał objazdem przez ul. Stanisława ze Skalbmierza. Szczegóły wkrótce.

 

Aktualizacja 04 marca 2024 r.

Ze względu na prowadzone prace przygotowawcze związane z przebudową sieci podziemnych, od poniedziałku, 4 marca, chodnik przy ul. Meissnera między przejściem dla pieszych przy stadionie KS Wieczysta a przejściem dla pieszych przy ul. Chałupnika został zamknięty. Utrudnienia potrwają do poniedziałku, 11 marca.

 

Aktualizacja 19 lutego 2024 r. 

W północnej części Krakowa kierowców czekają kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. W związku z postępującą budową tunelu linii tramwajowej do Mistrzejowic, od soboty, 24 lutego zamknięcia i zwężenia jezdni pojawią się na ulicy Lublańskiej.

Szczegóły: Zmiany organizacji ruchu na ul. Lublańskiej

 

Aktualizacja 05 stycznia 2024 r.

W czwartek, 11 stycznia br. wprowadzone zostaną pewne modyfikacje w obowiązującej czasowej organizacji ruchu. Zmiany te obejmować będą fragment ul. Lublańskiej oraz al. Bora-Komorowskiego.

Szczegóły – Zmiany w organizacji ruchu w rejonie  ronda Polsad

Podsumowanie prac w grudniu

 

Aktualizacja 29 listopada 2023 r.

W najbliższą środę, 29 listopada br., przy rondzie Polsad kierowców czekają utrudnienia. Czasowe zamknięcia pasów związane będą z pogrążaniem stalowych grodzic.

Szczegóły – Zmiany w organizacji ruchu przy rondzie Polsad

Aktualizacja 16 listopada 2023 r.

W sobotę, 18 listopada br. od godz. 05.00 obowiązywać będzie kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Zamknięcia oraz zwężenia pasów jezdni pojawią się na ul. Meissnera oraz ul. Młyńskiej i będą obowiązywać wraz z organizacją ruchu wprowadzoną 21 października br. Ten etap zmian w organizacji ruchu potrwa do połowy przyszłego roku.

Szczegóły – Zmiany w organizacji ruchu na ul. Meissnera i Młyńskiej

Zmiany w komunikacji miejskiej – w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego

 

Aktualizacja 13 października 2023 r.

Kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu ze względu na trwającą przebudowę sieci podziemnych oraz budowę tunelu, którym będzie poprowadzona trasa tramwaju do Mistrzejowic. Zamknięcia i zwężenia jezdni pojawią się na ulicach Lublańskiej, Młyńskiej, alei Bora Komorowskiego, a najwcześniej od połowy listopada także na ulicy Meissnera. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od 21 października.

Szczegóły – Duże zmiany w organizacji ruchu na ul. Lublańskiej, Młyńskiej i al. Bora-Komorowskiego

Aktualizacja 10 października 2023 r.

W najbliższy czwartek i piątek, 12 i 13 października, kierowców czekają utrudnienia na rondzie Polsad. Chwilowe zamknięcia pasów związane będą z transportem sprzętu technicznego.

Szczegóły – Utrudnienia na rondzie Polsad

Aktualizacja 28 września 2023 r.

Od czwartku, 5 października, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w czasowej organizacji ruchu w związku z budową tramwaju do Mistrzejowic. Zamknięcia oraz zwężenia pasów jezdni będą dotyczyły rejonu ronda Polsad.

Szczegóły – Zamknięte pasy i zwężenia na rondzie Polsad

 

Startuje budowa linii do Mistrzejowic. Co wiemy o ograniczeniach?

 

 

DRUKUJ
POBIERZ