Drogi dojazdowe do nowych inwestycji

Planując budowę nowej inwestycji deweloperzy dbają nie tylko o teren własnej działki, ale często też najbliższego otoczenia nieruchomości. Inspektorzy ZDMK wydając opinie niezbędne do ustalenia warunków, udają się na miejsce, by sprawdzić istniejący układ drogowy. Wczuwając się zarówno w położenie pieszych, jak i kierowców sprawdzana jest szerokość chodników, jezdni oraz istniejące rozwiązania.

Przed nami prace przy ul. Michała Żaka. Powstaje tu inwestycja mieszkaniowa. Planowany termin rozpoczęcia przebudowy ulicy to poniedziałek (14 października br.). Prace będą realizowane w kilku etapach, tak by przy miejscowych wygrodzeniach zerwać starą nawierzchnię zbudowaną z betonowych płyt i ułożyć asfalt. Najważniejszym aspektem przebudowy drogi będzie jej poszerzenie z 3,5 do 5 metrów. W związku z tym mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców, ale ruch w obu kierunkach zostanie utrzymany. Dzięki wprowadzeniu ruchu wahadłowego oraz miejscowym zawężeniom drogowcom uda się zbudować 3 spusty, wpiąć do kanału odwadniającego oraz poszerzyć rów melioracyjny. Później rozpocznie się budowa oświetlenia.

Aby ułatwić dojazd do osiedla, przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Herberta i ul. Okopowej. Prace nad prawoskrętem wystartują 21 października br. (poniedziałek). Kierowcy poruszający się ul. Herberta nadal będą mieli do dyspozycji po 2 pasy ruchu. Możliwe są jednak drobne utrudnienia przy poszerzanym poboczu. Wszystkie prace zakończą się pod koniec roku.

 

DRUKUJ
POBIERZ