Budowa drogi łączącej Śliczną i Łaszkiewicza

Deweloper buduje drogę łączącą ul. Śliczną z płk. pil. Stefana Łaszkiewicza. Pierwsze prace ruszyły 17 lutego br.

Aktualizacja 12 kwietnia 2023 r.

W poniedziałek, 17 kwietnia (od ok. godz. 7) rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową skrzyżowania łączącego nowo budowaną drogę z ul. Łaszkiewicza i ul. Ostatnią. Tego dnia ul. Łaszkiewicza zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego, natomiast przejścia dla pieszych zostaną utrzymane, pojawią się objazdy.

 

Aktualizacja 21 marca 2023 r.

We wtorek, 28 marca ruszy kolejny etap robót – będą to prace związane z budową skrzyżowania łączącego nowo budowaną drogę z ul. Łaszkiewicza i Ostatnią. Pojawią się niewielkie zmiany w organizacji ruchu – zwężenie jezdni, ruch dwukierunkowy utrzymany.

Z kolei po świętach Wielkanocnych planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu, polegającego na zamknięciu ul. Łaszkiewicza – szczegóły podamy w osobnym komunikacie.

17 lutego br.  zamknięty został ślepy odcinek ul. Ślicznej (w rejonie budynku nr 36). Ten etap nie miał wpływu na obsługę komunikacyjną okolicznych budynków. Wprowadzony został jednostronny zakaz zatrzymywania.

Zakres prac: przebudowane zostaną istniejące odcinki ul. Ślicznej i Łaszkiewicza oraz wybudowane skrzyżowania łączące nowo wybudowaną drogę z tymi ulicami. Wprowadzone zostaną wówczas zmiany w organizacji ruchu, w rejonie zbiegu ul. Ostatniej oraz płk. pil. Stefana Łaszkiewicza (zamknięcie ruchu pieszego na chodniku oraz częściowe zamknięcie pasa ruchu dla samochodów, w pewnym etapie robót zamknięty będzie przejazd z ul. płk. pil. Stefana Łaszkiewicza na ul. Ostatnią). O kolejnych etapach będziemy informować na bieżąco.

Inwestycja potrwa do końca marca 2024 r.

Za prace odpowiada deweloper, w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych.

DRUKUJ
POBIERZ