Bezpiecznie i komfortowo na Księcia Józefa

Niespełna miesiąc, tylko tyle trwała ekspresowa wymiana nawierzchni na sporym fragmencie ulicy Księcia Józefa. Nie zapominano o pieszych – przejścia zyskują tu właściwe oświetlenie. Będzie bezpiecznie i komfortowo.

3,1 mln zł, tyle łącznie pochłoną prace na Księcia Józefa. Połowa środków pochodzi z miejskiego budżetu, a druga z rządowej dotacji. Remont ruszył z końcem października i zakończy z końcem roku.

W pierwszej kolejności drogowcy wyremontowali fragment chodnika (175 mb, od Mirowskiej do Kruczej). Następnie zajęli się wymianą nawierzchni, ulica Księcia Józefa została odnowiona na sporym odcinku, od granic miasta aż do ul. Adolfa Szyszko-Bogusza. W dalszym etapie trwało malowanie oznakowania.

Uwieńczeniem kontraktu będzie doświetlenie 17 przejść dla pieszych. Prace związane z przygotowaniem instalacji już się zakończyły, pozostała kwestia montażu lamp i opraw – trwają prace w terenie. Z uwagi na pandemię wystąpiły problemy na rynku dostaw.

Doświetlenie przejść jest kontynuacją wdrożonych w ubiegłym roku rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pieszych na ul. Księcia Józefa – wprowadzono dodatkowe oznakowanie pionowe (dwustronne fluorescencyjne znaki D-6 „przejście dla pieszych”) oraz uporządkowano oznakowanie poziome.

Działania te znacząco poprawią bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu.

 

DRUKUJ
POBIERZ