„Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”

Rozkręca się kampania „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Do akcji zgłaszają swoje pomysły i inicjatywy lokalni przedsiębiorcy, instytucje, aktywiści, artyści, mieszkańcy Krakowa. Jest to inicjatywa oparta na zasadach partycypacji – skierowana do wszystkich mieszkańców Krakowa, której celem jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

Ogłoszona przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego kampania skierowana jest w głównej mierze do lokalnej społeczności, a jej celem jest pobudzenie lokalnej gospodarki i włączenie mieszkańców Krakowa w proces przywracania miastu miana turystycznej stolicy Polski. Kraków w czasie pandemii koronawirusa nie zapomina oczywiście o bezpieczeństwie swoich mieszkańców, dostosowując skalę swojej akcji do aktualnej sytuacji i możliwości wynikających z rządowych regulacji. Obecny stan spraw pozwala jednak wejść projektowi w kolejny etap.

 

 

Już teraz mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać chęć otrzymania materiałów brandingowych promujących akcję, które będą mogli zamieszczać w prowadzonych przez siebie firmach, instytucjach i lokalach, a także w mediach społecznościowych. Mogą przesyłać także swoje pomysły i czynnie uczestniczyć w akcji. Pomagają im w tym specjalnie wyznaczeni koordynatorzy poszczególnych obszarów.

W strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem kampanii społeczno-informacyjnej, zostali wyznaczeni koordynatorzy następujących obszarów: muzyka, film, literatura, rękodzieło i rzemiosło, turystyka, działania lokalne (NGO), gastronomia oraz biznes. Więcej informacji – Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków.

DRUKUJ
POBIERZ