Kolejne omówienie założeń projektowych

W poniedziałek, 9 sierpnia, po raz kolejny przedstawiciele rady dzielnicy XVIII spotkali się z projektantem oraz naszymi pracownikami by omówić założenia projektowe związane z przebudową al. Solidarności.

Zdjęcie Kolejne omówienie założeń projektowych

Nasi przedstawiciele odnieśli się do kwestii remontów chodników. Z uwagi, że inwestycja dotyczy modernizacji torowiska i przyległej do niego jezdni, chodniki nie mieszczą się w jej zakresie. Całkiem możliwe, że ich remont mógłby zostać zrealizowany w ramach  środków remontowych i takie rozwiązanie jest brane pod uwagę.

Podczas spotkania szczegółowo omawiano kwestie miejsc postojowych. Analizowano zarówno ogólne założenia projektu jak i szczególne rozwiązania w miejscach o dużej rotacji miejsc parkingowych. Wspólnie zastanawiano się nad tym czy jest możliwość jeszcze zwiększyć liczbę miejsc postojowych. Obecnie projektant uzyskał ponad 240 miejsc, czyli kilkadziesiąt więcej niż pierwotnie zakładano.

Ustalono, że w celu ostatecznej weryfikacji możliwości maksymalizacji liczby miejsc postojowych, zostanie jeszcze w tym tygodniu przeprowadzona wizja w terenie.

DRUKUJ
POBIERZ