Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w okresie od dnia 06.07.2018 r. (piątek) od ok. godz. 22:00 do dnia 08.07.2018 r. (niedziela) do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym
Fot. zikit
  • linia 5 – będzie kursować na kolejnej trasie czasowo zmienionej: od Wzgórz Krzesławickich do Ronda Mogilskiego po obecnej trasie funkcjonującej w związku z wyłączeniem ruchu na ul. Bieńczyckiej, następnie ul. Lubicz, Basztową, Długą, Kamienną do Dworca Towarowego, gdzie linia wróci na swoją trasę do Krowodrzy Górki. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
  • linia 17 – przypominamy, że linia jest zawieszona na okres wakacji szkolnych;
  • linia 19 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Borku Fałęckiego do Ronda Mogilskiego bez zmian, następnie ul. Lubicz i Rakowicką do Cmentarza Rakowickiego. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
  • linia 50 – będzie kursować na kolejnej trasie czasowo zmienionej: od Prokocimia do Ronda Mogilskiego po obecnej trasie, następnie ul. Lubicz, Basztową, Długą, Kamienną do Dworca Towarowego, gdzie linia wróci na swoją trasę do Krowodrzy Górki. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

Rozkłady jazdy zostaną zmienione w dniach 07-08.07.2018 r. (sobota - niedziela). W dniu 06.07.2018 r. (piątek) w godzinach wieczornych linie będą kierowane na trasy objazdowe bez zmiany rozkładu jazdy.

 

Zasady zachowania ważności biletów okresowych

Bilety okresowe wykupione na linie 5, 19 i 50 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii. Ponadto:

 

  • Bilety okresowe wykupione na linie 5 i 50 zachowują ważność:

na trasie linii 3 na odcinku Dworzec Towarowy – Dworzec Główny;

na trasach linii 192 i 501 na odcinku Rondo Mogilskie – Nowy Kleparz.

 

  • Bilety okresowe wykupione na linię 19 zachowują ważność:

na trasie linii 3 na odcinku Dworzec Towarowy – Plac Bohaterów Getta;

na trasach linii 5 i 50 na odcinku Rondo Mogilskie – Dworzec Towarowy;

na trasach linii 192 i 501 na odcinku Rondo Mogilskie – Nowy Kleparz.

 

      Za utrudnienia przepraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków