Na mecz wybierzcie tramwaj!

W najbliższą niedzielę, 13 maja, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana o godzinie 18:00 rozegrany zostanie mecz Wisła Kraków – Lech Poznań.

Na mecz wybierzcie tramwaj!
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w porozumieniu z klubem Wisła Kraków przygotował wzmocnienia oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie, aby ułatwić kibicom dojazd na mecz i późniejszy powrót. W tym celu, w niedzielę 13 maja do obsługi linii 20 skierowany zostanie tabor o zwiększonej pojemności. Na linii kursować będą wagony PESA 2014N. Ponadto, linie autobusowe numer 114, 144, 164, 173, 179, 194 i 503 obsługiwać będą autobusy wielkopojemne zamiast standardowych. Po meczu na pętli Cichy Kącik przygotowane zostaną dodatkowe pociągi rezerwowe, które odjeżdżać będą pomiędzy kolejnymi kursami linii 20.

Dzięki współpracy ZIKiT i klubu piłkarskiego Wisła Kraków kibice nie powinni mieć problemów z dojazdem i powrotem z meczu. Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza taka współpraca. W tym roku oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie była już wzmacniana w dniu 22 kwietnia, kiedy w Krakowie odbywał się mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków