Komunikat archiwalny

Informacja po spotkaniu z przewoźnikami prywatnymi

Dziś (16 czerwca, piątek) w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu odbyło się spotkanie z przewoźnikami busów z udziałem Radnych Miasta Krakowa, na którym ZIKiT przedstawił dodatkowe, kompromisowe propozycje w planowanych zmianach dotyczących funkcjonowania busów w centrum Krakowa. Kolejne spotkanie odbędzie się 6 lipca, na którym temat będzie kontynuowany.

Informacja po spotkaniu z przewoźnikami prywatnymi
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Do końca czerwca przewoźnicy busów będą mogli jeździć  z ul. Warszawskiej przez ul. Ogrodową do ul. Pawiej i zatrzymywać się na dotychczasowych przystankach (z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z prac na ul. Basztowej), czyli termin zapowiadanych zmian został przesunięty o dwa tygodnie. Po tym czasie przeprowadzona zostanie obserwacja w jaki sposób wprowadzone zmiany wpłynęły na ruch a wnioski z tych obserwacji będą dyskutowane na spotkaniu 6 lipca.

Apelujemy do przewoźników, żeby te 14 dni wykorzystali na  uzyskanie nowych decyzji  związanych z przewozem osób i nie zostawili tego na ostatnią chwilę, gdy 1 lipca zostaną już odsłonięte znaki z nową organizacją ruchu.

Na spotkaniu ZIKiT zadeklarował gotowość do korekty zapowiedzianych zasad zatrzymywania się prywatnych przewoźników na Alejach Trzech Wieszczów. Sytuacja będzie jednak stale monitorowana, szczególnie pod kątem interesów pasażerów komunikacji miejskiej. Temat Alei Trzech Wieszczów wymaga wypracowania kompromisu i poruszany będzie na kolejnym spotkaniu w ZIKiT.

Ponadto przewoźnicy prywatni będą mogli korzystać z pętli na Nowym Kleparzu, która zostanie przez ZIKiT dostosowana do ich potrzeb.

Głównym celem nowej organizacji ruchu jest ograniczenie ruchu pojazdów, a co za tym idzie hałasu i spalin, w ścisłym centrum Krakowa oraz przyspieszenie komunikacji zbiorowej na Alejach Trzech Wieszczów.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków