Autobus do ZOO: więcej kursów i kontroli

Od 8 kwietnia linia 134, łącząca centrum miasta z ogrodem zoologicznym, będzie kursować dwa razy częściej! Zmiana będzie obowiązywać w słoneczne weekendy. Odpowiednią informację będziemy zamieszczać na stronie kmkrakow.pl w każdy piątek.

Autobus do ZOO: więcej kursów i kontroli
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Wraz z poprawą pogody coraz więcej krakowian odwiedza ogród zoologiczny w Lasku Wolskim. Dużo osób wybiera podróż własnym samochodem, który zostawia na parkingu na skrzyżowaniu Leśnej i Kukułczej. A ponieważ od parkingu do ZOO jest jeszcze kilkaset metrów – część osób przesiada się do autobusu linii 134, którego trasa kończy się przy bramie wejściowej do ZOO. Niestety dużo pasażerów postanawia nie kasować biletów – bo to tylko jeden przystanek, w dodatku końcowy.

W najbliższy weekend ZIKiT, wraz z firmą ZW Renoma, będą przypominać pasażerom, że na tym odcinku również należy skasować bilet KMK. Umundurowani kontrolerzy Renomy przed sprawdzeniem biletów przypomną, że to naprawdę łatwe: można kupić bilet w autobusowym automacie lub użyć aplikacji zainstalowanej wcześniej na telefonie komórkowym (Mobilet, SkyCash, mPay oraz iMKA).

Najmłodsi pasażerowie dostaną od ZIKiT-u upominek w postaci sympatycznego odblaskowego misia! Przypominamy: podstawowa kara za jazdę bez ważnego biletu KMK wynosi 240zł. Nie psuj sobie wycieczki – skasuj bilet!

misiek

Jednocześnie informujemy, że od 8 kwietnia (sobota) linia 134 zostanie wzmocniona. Autobusy w weekendy będą kursować dwa razy częściej (co 15 minut), pod warunkiem, że prognoza będzie przewidywać słoneczną pogodę. Sprawdzać to będą pracownicy ZIKiT, którzy odpowiednią informację zamieszczą w każdy piątek na stronie kmkrakow.pl. Podobne rozwiązanie działa od dwóch lat na linii 352, która dojeżdża do Kryspinowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków