Komunikat archiwalny

Remont przejazdu ul. Blokowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 27 lutego 2016 r. (sobota) do dnia 11 marca 2016 r. (piątek) prowadzony będzie remont przejazdu torowego przez ul. Blokową.

Remont przejazdu ul. Blokowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów do pętli Walcownia. W tym czasie Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

linia 22 – kursować będzie z Borku Fałęckiego do przystanku „Kombinat” bez zmian, następnie ul. Ujastek Mogilski do Kopca Wandy.

W celu obsługi ul. Mrozowej, wprowadzona zostanie korekta linii autobusowej 138, która z Kombinatu pojedzie ul. Ujastek, Mrozowa, Łowińskiego i dalej po swojej stałej trasie do Azorów. Zmiana trasy obowiązywać będzie w obu kierunkach. Uwaga! Kursy linii 138 w godzinach około 22:00 - 5:30 realizowane będą na stałej trasie, czyli przez przystanek "Zajezdnia Nowa Huta" z pominięciem ul. Mrozowej.

Przystanek końcowy i początkowy dla linii 22 na pętli Kopiec Wandy zlokalizowany będzie przed zjazdem na pętlę, przy ulicy Ujastek Mogilski. Przystanki przelotowe dla linii 138 na trasie objazdowej zlokalizowane będą jako tymczasowe w pobliżu istniejących przystanków tramwajowych. Przystanek „Walcownia” zlokalizowany będzie na początku ul. Łowińskiego, po skręcie z ul. Mrozowej za przejazdem przez torowisko tramwajowe. Przystanek "Zajezdnia Nowa Huta" dla linii 138 na czas kursowania po trasie objazdowej zostanie zawieszony.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków