Zmiany w Skawinie i Mogilanach

Uprzejmie informujemy, że na wniosek Gminy Skawina oraz Gminy Mogilany od dnia 30 stycznia 2016 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany dla linii aglomeracyjnych:

Zmiany w Skawinie i Mogilanach
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

 

  • 201, 223, 253, 263, 273, 283 – korekta rozkładów jazdy;
  • 213 - wydłużenie wszystkich kursów w dni powszednie oraz trzech kursów w soboty i święta do pętli Czerwone Maki;
  • 233 - skierowanie linii wybranymi kursami do pętli Borek Fałęcki oraz dodatkowo skierowanie  linii do obsługi nowego obszaru na terenie Gminy Skawina.

 

W związku z powyższym linia aglomeracyjna 233 będzie kursować (dotyczy kursów na trasie Borek Fałęcki – Kopanka Pętla): z Borku Fałęckiego ul. Zakopiańską, Zawiłą, Babińskiego i Skotnicką w Krakowie, a następnie w Gminie Skawina ul. Krakowską, ul. Popiełuszki do pętli w Skawinie i dalej ul. Popiełuszki do ul. Krakowskiej gdzie linia skręca w lewo, następnie Mickiewicza, Piłsudskiego, Energetyków, Podbory do Kopanki i dalej do przystanku „Kopanka Szkoła” bez zmian. Następnie w lewo w ul. Pileckiego, ul. Fieldorfa Nila, ul. Ofiar Katynia z powrotem ulicą Pileckiego do ul. Kopaneckiej i dalej po trasie do pętli w Kopance.

W przeciwną stronę linia kursować będzie po trasie Kopanka Pętla – „Kopanka Kapliczka” bez zmian. Następnie w lewo w ul. Pileckiego, ul. Fieldorfa Nila, ul. Ofiar Katynia, z powrotem ulicą Pileckiego do ul. Kopaneckiej i dalej w prawo w kierunku pętli w Skawinie jak dotychczas, a następnie z pętli w Skawinie do pętli Borek Fałęcki po trasie linii 201. Kursy na trasie Skawina - Kopanka Pętla bedą realizowane na dotychczasowej trasie.

Dla linii zostały wyznaczone dwa dodatkowe przystanki pn. „Skawina Pileckiego” oraz „Skawina Ofiar Katynia”.

Linia zatrzyma się na wszystkich przystankach na trasie

Ponadto, dla linii aglomeracyjnej 233 zostanie wprowadzony dodatkowy przystanek „Skawina Energetyków Przejazd PKP”.

  • 235 wydłużenie dwóch kursów w dni powszednie, oraz po jednym w soboty i święta do przystanku Ochodza;
  • 245 wydłużenie kursu z godz. 5:32 z pętli Borek Fałęcki do pętli Skawina wraz z korektą rozładu jazdy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków