Zmiany w KMK

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej już od lipca

Jak informuje PKP PLK, w lipcu ruszy przebudowa wiaduktu na ul. Grzegórzeckiej i modernizacja linii kolejowej.  Największe utrudnienia potrwają do 29 września, ale ul. Grzegórzecka będzie  cały czas przejezdna. Do dyspozycji kierowców samochodów i autobusów pozostaną po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu. Pasażerowie tramwajów będą mogli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej, która będzie kursować z wysoką częstotliwością, tak aby nie musieli czekać na przesiadkę, jak również będzie zorganizowana w taki sposób, aby liczba tych przesiadek była jak najmniejsza.

Wymiana szyn tramwajowych na ul. Zakopiańskiej
Komunikat archiwalny 2017-06-21

Szanowni Pasażerowie!

          Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.06.2017r. (sobota-niedziela) ponownie prowadzone będą prace przy wymianie szyn na trasie do Borku Fałęckiego. W tych dniach wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki - Borek Fałęcki.

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie wakacji

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie wakacyjnym od dnia 24.06.2017 r. (sobota) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Uwaga! Przypominamy, że od dnia 17.06.2017 r. trwa modernizacja ul. Basztowej oraz węzła "Dworzec Główny", w związku z czym zostały wprowadzone już znaczne zmiany w układzie linii tramwajowych i autobusowych w centrum Krakowa. W dalszym ciągu trwa także remont torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 7: Kijów

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W siódmym odcinku z Krakowem porównujemy stolicę największego powierzchniowo państwa leżącego w całości w Europie, czyli Ukrainy. Do Kijowa pociągiem prosto z Przemyśla pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Informacja po spotkaniu z przewoźnikami prywatnymi

Dziś (16 czerwca, piątek) w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu odbyło się spotkanie z przewoźnikami busów z udziałem Radnych Miasta Krakowa, na którym ZIKiT przedstawił dodatkowe, kompromisowe propozycje w planowanych zmianach dotyczących funkcjonowania busów w centrum Krakowa. Kolejne spotkanie odbędzie się 6 lipca, na którym temat będzie kontynuowany.

Zmiany na liniach autobusowych
Komunikat archiwalny 2017-06-09

Wakacje coraz bliżej! Od 24 czerwca (sobota) wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład jazdy krakowskiej komunikacji miejskiej. Wraz z nim zmianie ulegnie kursowanie niektórych linii autobusowych.

Zmiany w funkcjonowaniu busów w centrum Krakowa

Ograniczenie ruchu pojazdów, a co za tym idzie hałasu i spalin, w ścisłym centrum Krakowa i przyspieszenie komunikacji zbiorowej na Alejach Trzech Wieszczów - to główne efekty zmian w funkcjonowaniu przewoźników typu BUS w Krakowie. Zostaną one wprowadzone w życie już 17 czerwca.

Wstrzymanie ruchu na odcinku Kombinat - Kopiec Wandy

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z brakiem możliwości przejazdu przez ul. Ujastek Mogilski, na odcinku Kombinat – Kopiec Wandy, do odwołania tramwaje linii 21 kursują przez ul. Ptaszyckiego, z pominięciem przystanków "Struga", "Kombinat" i "Wandy". Przepraszamy za utrudnienia!

Przywrócenie ruchu na ul. Ujastek Mogilski
Komunikat archiwalny 2017-06-01

Uprzejmie informujemy, że od dnia 5 czerwca 2017 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy w ciągu ul. Ujastek Mogilski, na odcinku Kombinat – Kopiec Wandy.

Prace torowe na węźle Kombinat oraz na pętli Bronowice Małe

Od 3 do 4 czerwca oraz od 10 do 11 czerwca (w dwa kolejne weekendy w obu miejscach jednocześnie) prowadzone będą prace przy utrzymaniu infrastruktury torowej w węźle rozjazdowym „Kombinat” oraz na pętli Bronowice Małe. W związku z powyższym, w wyżej wymienionych dniach, w godzinach 6:00 – 19:00 nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od Placu Centralnego im. R. Reagana do Wzgórz Krzesławickich oraz Walcowni oraz przez cały dzień na odcinku od Bronowic (pętla przy ul. Rydla) do Bronowic Małych.