Zmiany w KMK

Wzmocnienia na mecz 8.12.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że w celu ułatwienia odwozu kibiców z meczu piłkarskiego odbywającego się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w dniu 8.12.2018r. (sobota), uruchomione zostaną następujące dodatkowe kursy tramwajowe z przystanku "Reymana"

Ruszają konsultacje w sprawie autobusów elektrycznych

Od 3 do 24 grudnia będą trwać konsultacje społeczne dotyczące projektu dokumentu pn. „Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystywaniem autobusów zeroemisyjnych, w celu świadczenia usług komunikacji miejskiej na terenie aglomeracji krakowskiej”. Ich wynik pomoże w odpowiedzi na pytanie, czy ze względów finansowych, społecznych i środowiskowych zasadnym będzie zakup kolejnych autobusów elektrycznych do obsługi Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Zmiany w komunikacji miejskiej – awaryjne prace naprawcze

Dziś (27 listopada br.) w godzinach porannych doszło do wykolejenia tramwaju nr 73. W związku z wypadkiem konieczne jest przeprowadzenie nocnych prac naprawczych torowiska na ulicy Stradomskiej.

Wzmocnienie komunikacji nocnej podczas Andrzejek

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku z przewidywanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przejazdy komunikacją nocną w okresie "Andrzejek", w okresie od nocy 29/30.11.2018 r. (cz/pt) do nocy 02/03.12.2018 r. (nd/pn) zostaną wprowadzone następujące zmiany w jej funkcjonowaniu:

Prace torowe na węźle Dworcowa (24 listopada - 9 grudnia)

Od dnia 24 listopada br. (sobota) do dnia 9 grudnia br. (niedziela) prowadzona będzie awaryjna naprawa torowiska w węźle rozjazdowym „Dworcowa” W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od skrzyżowania ulic Na Zjeździe i Limanowskiego do wjazdu na estakadę tramwajową od strony ul. Wielickiej.

Od soboty (24 listopada br.) zmiany w komunikacji miejskiej - II etap przebudowy torowiska do Bronowic

Od dnia 24 listopada br. (sobota) rozpocznie się II etap przebudowy ciągu ulicznego Królewska – Podchorążych – Bronowicka. W tym etapie zostanie całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).

Remont nawierzchni na al. Jana Pawła II

Uprzejmie informujemy, że od dnia 19.11.2018 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych, w związku z remontem nawierzchni na jezdni północnej al. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Klasztornej do Placu Centralnego im. R. Reagana, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu przystanków autobusowych:

II etap przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) rozpocznie się II etap przebudowy ciągu ulicznego Królewska – Podchorążych – Bronowicka. W tym etapie zostanie całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).

Wyłączenie z eksploatacji torowiska w ciągu ul. Mrozowej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) nastąpi wyłączenie z eksploatacji torowiska tramwajowego w ulicy Mrozowej. Uwaga! W tym samym dniu rozpocznie się awaryjna naprawa torowiska w ciągu al. Solidarności. Szczegółowe informacje na temat są zawarte w odrębnym komunikacie.

Awaryjna naprawa torowiska w ciągu Alei Solidarności

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) rozpocznie się awaryjna naprawa torowiska tramwajowego w ciągu alei Solidarności. Uwaga! W tym samym dniu nastąpi wyłączenie z eksploatacji na czas nieokreślony torowiska w ciągu ul. Mrozowej (szczegółowe informacje na ten temat w odrębnym komunikacie).